250 TL altı protein tozu önerisi

Karbonhidratı ve yağı zaten gıdalardan rahatça karşılayabilir demek istediğim oydu çok anlaşılmaz mı yazmışım? Ben mesajda bu markayı bilmediğimi belirttim. Fakat bahsetmek istediğim konu gramajı daha az fakat protein oranı daha yüksek bir ürünü almasını tavsiye ettim. Protein tozu seçmektede uzman olmadığımı belirttim. Linkteki üründe protein oranı attığına göre daha yüksek yanlış yönlendiriyorsam özür dilerim. Ben bu ürünü paylaşarak bir şey kazanmıyorum. Fakat biraz daha açarsanız neden yanlışım bilgilenmek isterim.
Uzman ya da bilgili değilseniz neden fiyat üzerinden ürün gönderiyorsunuz? Konu sadece fiyat değil. Ürünün ya da markanın bilinirliği. Whey olsun ama taştan olsun diye öneri yapılmamalı. Burada sayısız teknoloji konusu var ve bilmediklerime yorum yazmamayı seçiyorum. Doğrusu budur.

Hangi karbonhidratı, hangi yağı alıyor? Konu sadece besin tüketmek değil. Burada Powerlifting ile uğraşan birisi yoksa her besinden dengeli şekilde bünyeye alınmalı.

Gainer daha iyi olmaz mı kilo almak için kilo almak istediğimden karbonhidrat ağırlıklı seçtim. Başlamaya düşündüğümden protein tozunu alarak başlamak mantıklı geldi

Oradaki tozlar falanca sitelerde indirimde bilemedim
Mantıken Gainer kilo aldırır diye düşünüyorsunuz ama kilo almak denen şey böyle basit şekilde olamaz. Spor ve beslenme bir bütündür. Kolaya kaçmadan yağ, tuz, şeker oranına dikkat ederek yükleme yapacaksınız. Gainer'ın içinde sihir yok ama kalitesiz olanında saydıklarımdan bolca var ve makul değil.

Spora yeni başlayan birisi için takviyeden ziyade beslenme önemlidir. Siz önce bir standart yakalayın. Aradan 3-4 ay geçsin. Sonrasında takviye için düşünmeye başlayın. Şimdi sırası değil.

Gainer daha iyi olmazmı kilo almak için kilo almak istediğimden karbonhidrat ağırlıklı seçtim. Başlamaya düşündüğümden protein tozunu alarak başlamak mantıklı geldi

Ordaki tozlar falanca sitelerde indirimde bilemedim
Protein Ocean için diyorsan Protein Ocean'ın bir çok tanınmış sponsoru mevcut ve önerilen bir marka. Zaten bu tozu alacaksan günde 110 gr protein alıyorsun 130 a tamamlama gibi bir niyetin varsa almalısın. Saçma sapan markalar sadece sana zarar verir.

Aslında tamamından uzak durmak gerekiyor. 1000 lira 500 Lira bu paralara toz alınacağına aylık fazla fazla tavuk pilav çereziydi şuyuydu buyuydu masrafını çıkarırsın ve 10 kat fazla protein alırsın.

Protein Ocean için diyorsan Protein Ocean'ın birçok tanınmış sponsoru mevcut ve önerilen bir marka. Zaten bu tozu alacaksan günde 110 gr protein alıyorsun 130'a tamamlama gibi bir niyetin varsa almalısın. Saçma sapan markalar sadece sana zarar verir.

Aslında tamamından uzak durmak gerekiyor. 1000 lira 500 Lira bu paralara toz alınacağına aylık fazla fazla tavuk pilav masrafını çıkarırsın ve 10 kat fazla protein alırsın.

Gerçekten öyle 200 gram tavuk göğsünde 50 gram protein var. Ben 2-3 günlük pişiriyordum. Soğuduktan sonra porsiyonlayıp buzdolabına koyuyordum. Göğüs eti 100 TL desek 20 TL'ye 50 gram protein alabilirsin. Bol kekik atıyordum ben tadıda soğuyunca güzel oluyordu. Spor salonunda dolap varsa oraya koyabilirsin çıkışta yersin. Fakat protein tozları sanırım daha hızlı kana karışıyordu. Ya da hızlı karışsan bir türü var diyebiliyorum. Spor sonrasıda böyle 200 gram tavuğu direkt yemenin bir zararı var mı ondan emin değilim. Diğer arkadaşlar gene yazabilir.

Gerçekten öyle 200 gram tavuk göğsünde 50 gram protein var. Ben 2-3 günlük pişiriyordum. Soğuduktan sonra porsiyonlayıp buzdolabına koyuyordum. Göğüs eti 100 TL desek 20 TL'ye 50 gram protein alabilirsin. Bol kekik atıyordum ben tadıda soğuyunca güzel oluyordu. Spor salonunda dolap varsa oraya koyabilirsin çıkışta yersin. Fakat protein tozları sanırım daha hızlı kana karışıyordu. Ya da hızlı karışsan bir türü var diyebiliyorum. Spor sonrasıda böyle 200 gram tavuğu direkt yemenin bir zararı var mı ondan emin değilim. Diğer arkadaşlar gene yazabilir.
Direkt yemenin bir zararı yoktur ama direkt yemene gerek yok eve gidince duşunu alıp rahat rahat yemeğini yesende bir şey farketmez reis.

Protein tozları su ile tüketildiği için kana hızlı karışma muhabbeti vs evet var ama şunu söylemem gerekiyor protein tozlarının amacı bir miktar eksik kalan proteini hedef alınacak proteine tamamlamaktır. Yurtdışında çerez fiyatına satılan ürünler bizde sanki bir içişte vücut yaptıracakmış gibi pahalıya satılıyor ve insanların beklentisi yüksek oluyor.

Profesyonel Sporcuların kullanmaları şart oluyor adam günlük 300 gram protein hedefliyor belki deli gibi tıka basa yiyor 260 da takılıyor kalan 40 ı tozla kapatıyor amacı bu yani.

Geri
Yukarı