250 TL Gaming kulaklık önerisi

İnceleme derken ayrı bir konu olarak mı? Müsait bir akşam denerim :D

Ya ben hiç kullanan duymadığıma şaşırıyorum, ya da şaşıramıyorum çünkü kolay kolay kulaklık araştırırken insanın karşısına çıkmıyor.

Ben bilgisayara parayı gömünce bazı şeyleri de şansa bırakıp F/P ürünlere yöneldiğim zamanlardı. Çiçeksepeti'nden 190'a almıştım. Geçen mart ayıydı. Çakma falandır dedim ama cidden Philips ürünü çıktı. Sitesinde bile bu modeli bulamadım ilk araştırdığımda. Hindistan YouTube kanallarından birinde buldum ama :D

Kablosu çok uzun ve örgülü. Kumandasında da kulaklıkta şerit halinde yanan kırmızı LED'leri açma kapama var. Ses açma kısma ve mikrofon açma kapama var. Tuşlar halen sapasağlam.

Kafa bandı da hafızalı süngerli. Geri tepmesi çok yavaş. Hiç rahatsız etmiyor. Sap kısmı kafaya göre ayarlanabiliyor ve kulaklık kısmıyla bağlantıları metal ile destekli. Kırılması mümkün değil.

Mikrofon da yumuşak bir malzemeden, oyuğuna doğru kapatabiliyorsun. Ağzına doğru da eğebiliyorsun ucunu. Ucundaki LED de diğer ışıklar ile birlikte açılıp kapanıyor. Tek eksisi o dibindeki hareketli kısım. Zamanla bollaşıyor ama ben şekil verdiğim için yuvasına sokarken gerildiğinden oturuyor, düşmüyor öne doğru. Hatta en büyük eksisi bu. Bu arada herkes masa mikrofonu kullandığımı sanıyor. Abi markası ne. Sesin o kadar temiz geliyor ki hayran kaldım falan diyorlar. Yok LAN 200 liralık kulaklık diyorum. İnanmıyorlar. Ayarlarını güzel yaparsan eğer gürültü engelleme ve ses eşiklerinin, DC, Valorant falan süper oluyor

Kulak kısımları tabii suni deri gibi malzemeden. Yumuşacık ve sadece yazın hava sıcakken falan hararetli oyunlar esnasında 1 saat sonra bunaltıyor. 2 3 dakika dinlenip tekrar takıyorum. Ama problem olarak görmedim hiç. Çok ümitle alınan pahalı kulaklıklarda bile aynı şikayet oluyor. Hafif açılı ve büyük kulak süngerleri var. Kulağı tam kapatıyor. Dış sesi %60 azaltıyor.

Sesi de kesinlikle referans düzeyinde diyebileceğimiz ne çok bas ne çok tiz, tam orta kararda. Keyifle müzik dinleyebiliyorum. Öyle bangır bangır değil ve kulağınızdayken de dışarıya rahatsız edecek kadar fazla ses vermiyor.

Ama benim için en önemli özelliği olan 7.1 efsane. Asla yanıltmıyor, ölsem bile takıma nokta atışı info verebiliyorum. Millet pusuyorum sanıyor ama ben sesi çoktan almış ve geleceği yönde onları bekliyor oluyorum. Şansa değil yani.

Kısacası ben F/P skalasında olması ve Philips olması nedeniyle çok tavsiye ediyorum. Gözümüzün önünde cevher yatıyor, öyle Çin'den konteynırla gelip istenilen marka basılan, garip şekilli ışıklı kulaklıklar yerine bunu öneriyorum. Fişini faturasını sakla, götür garantiye gerekirse. Her yerde Philips servisi var yaygın bir şekilde.

Umarım bu incelememsi paylaşımım yardımcı olmuştur. Aslında detaylı incelemeler de yazmak isterim. Ama şu yazı yazarken işkence çektiğim ASUS K5 klavyemden kurtulup servisten gelecek olan Corsair klavyeme geçmem gerek. Yazım hatalarım için üzgünüm çünkü artık geri dönüp eklemeler silmeler yapmaktan o kadar yoruldum ki. O kadar membran klavye var, bula bula bunu buldum. Satayım diyorum ama alacak kişiye üzülüyorum, yedekte tutuyorum işte böyle ana klavyem servise falan giderse bozulursa yenisi gelene kadar falan diye.

Eki Görüntüle 1293217

Eki Görüntüle 1293218

Eki Görüntüle 1293219

Eki Görüntüle 1293222

Eki Görüntüle 1293223

Ayarlar nedir acaba yaptığınız

Ayarlar derken biraz daha detay verir misin? Daha net yardımcı olabilirim. Çünkü her uygulama ve rekabetçi oyun bazında farklı ayarlar yapılabiliyor.

Ayarlar derken biraz daha detay verir misin? Daha net yardımcı olabilirim. Çünkü her uygulama ve rekabetçi oyun bazında farklı ayarlar yapılabiliyor.

1646400551077.png

Yani bahsettiğim gibi her uygulamanın veya oyunun bu konuda kendi menüsü olabiliyor. Bunu sen test ederek yakalayacaksın. Kimisinin sesi gür çıkar, kimisinin odası çok seslidir. Ama benim Discord'da yaptığım ayarlar şu şekilde:

1646402044627.png

Valorant ayarlarım da şu şekilde:

1646403074642.png

İnceleme derken ayrı bir konu olarak mı? Müsait bir akşam denerim :D

Ya ben hiç kullanan duymadığıma şaşırıyorum, ya da şaşıramıyorum çünkü kolay kolay kulaklık araştırırken insanın karşısına çıkmıyor.

Ben bilgisayara parayı gömünce bazı şeyleri de şansa bırakıp F/P ürünlere yöneldiğim zamanlardı. Çiçeksepeti'nden 190'a almıştım. Geçen Mart ayıydı. Çakma falandır dedim ama cidden Philips ürünü çıktı. Sitesinde bile bu modeli bulamadım ilk araştırdığımda. Hindistan Youtube kanallarından birinde buldum ama :D

Kablosu çok uzun ve örgülü. Kumandasında da kulaklıkta şerit halinde yanan kırmızı ledleri açma kapama var. Ses açma kısma ve mikrofon açma kapama var. Tuşlar halen sapasağlam.

Kafa bandı da hafızalı süngerli. Geri tepmesi çok yavaş. Hiç rahatsız etmiyor. Sap kısmı kafaya göre ayarlanabiliyor ve kulaklık kısmıyla bağlantıları metal ile destekli. Kırılması mümkün değil.

Mikrofon da yumuşak bir malzemeden, oyuğuna doğru kapatabiliyorsun. Ağzına doğru da eğebiliyorsun ucunu. Ucundaki led de diğer ışıklar ile birlikte açılıp kapanıyor. Tek eksisi o dibindeki hareketli kısım. Zamanla bollaşıyor ama ben şekil verdiğim için yuvasına sokarken gerildiğinden oturuyor, düşmüyo öne doğru. Hatta en büyük eksisi bu. Bu arada herkes masa mikrofonu kullandığımı sanıyor. Abi markası ne. Sesin o kadar temiz geliyor ki hayran kaldım falan diyorlar. Yok lan 200 liralık kulaklık diyorum. İnanmıyorlar. Ayarlarını güzel yaparsan eğer gürültü engelleme ve ses eşiklerinin, DC, Valorant falan süper oluyor

Kulak kısımları tabi suni deri gibi malzemeden. Yumuşacık ve sadece yazın hava sıcakken falan hararetli oyunlar esnasında 1 saat sonra bunaltıyor. 2 3 dakika dinlenip tekrar takıyorum. Ama problem olarak görmedim hiç. Çok ümitle alınan pahalı kulaklıklarda bile aynı şikayet oluyor. Hafif açılı ve büyük kulak süngerleri var. Kulağı tam kapatıyor. Dış sesi %60 azaltıyor.

Sesi de kesinlikle referans düzeyinde diyebileceğimiz ne çok bas ne çok tiz, tam orta kararda. Keyifle müzik dinleyebiliyorum. Öyle bangır bangır değil ve kulağınızdayken de dışarıya rahatsız edecek kadar fazla ses vermiyor.

Ama benim için en önemli özelliği olan 7.1 efsane. Asla yanıltmıyor, ölsem bile takıma nokta atışı info verebiliyorum. Millet pusuyorum sanıyor ama ben sesi çoktan almış ve geleceği yönde onları bekliyor oluyorum. Şansa değil yani.

Kısacası ben F/P skalasında olması ve Philips olması nedeniyle çok tavsiye ediyorum. Gözümüzün önünde cevher yatıyor, öyle Çin'den konteynırla gelip istenilen marka basılan, garip şekilli ışıklı kulaklıklar yerine bunu öneriyorum. Fişini faturasını sakla, götür garantiye gerekirse. Her yerde Philips servisi var yaygın bir şekilde.

Umarım bu incelememsi paylaşımım yardımcı olmuştur. Aslında detaylı incelemeler de yazmak isterim. Ama şu yazı yazarken işkence çektiğim Asus K5 klavyemden kurtulup servisten gelecek olan Corsair klavyeme geçmem gerek. Yazım hatalarım için üzgünüm çünkü artık geri dönüp eklemeler silmeler yapmaktan o kadar yoruldum ki. O kadar membran klavye var, bula bula bunu buldum. Satiyim diyorum ama alacak kişiye üzülüyorum, yedekte tutuyorum işte böyle ana klavyem servise falan giderse bozulursa yenisi gelene kadar falan diye.

Eki Görüntüle 1293217

Eki Görüntüle 1293218

Eki Görüntüle 1293219

Eki Görüntüle 1293222

Eki Görüntüle 1293223
Öyle bir anlatmışsınız ki ben de yeni kulaklık arıyordum, galiba bundan alacağım. :D Windows ayarlarını da gösterebilir misiniz? Bütün ses ayarlarını?

Öyle bir anlatmışsınız ki ben de yeni kulaklık arıyordum, galiba bundan alacağım. :D Windows ayarlarını da gösterebilir misiniz? Bütün ses ayarlarını?
Aslında Windows ayarlarına hiç dokunmadım diyebilirim. Hoparlör için uzamsal ses kapalı olsa iyi olur. Oyunlarda 7.1 destekliyorsa sanırım bununla ilgili bir seçenek mevcut oluyor oyun menüsünde ya da otomatik olarak 7.1 çalışıyor.

1652815489468.png

Mikrofon için de tüm ayarlarım standart düzeyde. Hiç dokunmadım. Daha öncesinde ana kartımın Ai Noise Reduction özelliğini kullanıyorudum mikrofon için ama zaten oynadığım oyunlarda ve Discord'da kendi ses ayarları yeterli geldiğinden direkt tak çalıştır şeklinde kullandığımı söyleyebilirim kulaklığı.

Bu da yeni standı :D Paylaşmak istedim.

20.jpg

Aslında Windows ayarlarına hiç dokunmadım diyebilirim. Hoparlör için uzamsal ses kapalı olsa iyi olur. Oyunlarda 7.1 destekliyorsa sanırım bununla ilgili bir seçenek mevcut oluyor oyun menüsünde ya da otomatik olarak 7.1 çalışıyor.

Eki Görüntüle 1390962

Mikrofon için de tüm ayarlarım standart düzeyde. Hiç dokunmadım. Daha öncesinde ana kartımın Ai Noise Reduction özelliğini kullanıyorudum mikrofon için ama zaten oynadığım oyunlarda ve Discord'da kendi ses ayarları yeterli geldiğinden direkt tak çalıştır şeklinde kullandığımı söyleyebilirim kulaklığı.

Bu da yeni standı :D Paylaşmak istedim.

Eki Görüntüle 1390964
Hocam Hepsiburada'da olsumsuz birkaç yorum gördüm de şuan emin olamadım ya.

Hocam Hepsiburada'da olsumsuz birkaç yorum gördüm de şuan emin olamadım ya.
Ne gibi yorumlar acaba bilmiyorum ama 1 senedir kullanıyorum. Zoom, Teams ve Discord olsun, Valorant'ta 7.1 ile ses kasma olsun. Müzik dinleme olsun hiç sıkıntı yaşamıyorum. Bu fiyata daha düşük kaliteli bir şey beklerken beni de şaşırttı diyebilirim. Yani herkesin kendine göre takıntıları var. Denersin ve en kötüsü iade edersin kutusuna falan hiç zarar vermeyip. Bir şey kaybetmezsin yani.

Ne gibi yorumlar acaba bilmiyorum ama 1 senedir kullanıyorum. Zoom, Teams ve Discord olsun, Valorant'ta 7.1 ile ses kasma olsun. Müzik dinleme olsun hiç sıkıntı yaşamıyorum. Bu fiyata daha düşük kaliteli bir şey beklerken beni de şaşırttı diyebilirim. Yani herkesin kendine göre takıntıları var. Denersin ve en kötüsü iade edersin kutusuna falan hiç zarar vermeyip. Bir şey kaybetmezsin yani.
Kulaklar iade olmuyor galiba hijyenik açısından?

Hocam konuyla alakasız olabilir ama zahmet olmazsa kulaklığın ismini öğrenebilirmiyim linke tıklıyorum açılmıyor

Hocam konuyla alakasız olabilir ama zahmet olmazsa kulaklığın ismini söylermisiniz link açılmıyorda

Geri
Yukarı