250 TL işlemci soğutucu önerisi

Yener Mesut

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçem 250 TL. Belki 20-30 TL daha oynar fakat fazlası olmaz. İşlemcim i5 8400. önerilerinizi bekliyorum. Bu arada kasan Dark N10, 16cm soğutucu desteği var.
Akılmda bu ürünler var:

(Anakartımın ARGB desteği yok. RGB desteği var. Eğer cylon 4'ü alırsam ekstra dönüştürücü tarzı bir şey almam gerekecek. Ve boyutu 16cm olduğu için kasama sığmama şansı da var. O yüzden pek sıcak bakmıyorum.)
Ayrıca X120 ile X124 arasındaki 50 TL fiyat farkı değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha yeni yani bayram da aldım mouse ve soğutucu aldım.
Dark Freezer X120R aldım ve gerçekten memnunum, oyunlarda 50-55 dereceyi geçmiyor anca çok zorlanırsa geçiyor.
.
Alırsan buradan almanı öneririm bende buradan aldım.
Diğer konuya gelirsek bilmiyorum X120 ve X124 arasında ne fark var.

Daha fazla bakır ısı borusu ve 120MM fan daha avantajlı. Ama ışıklı değil.

Ben daha yeni yani bayram da aldım mouse ve soğutucu aldım.
Dark Freezer X120R aldım ve gerçekten memnunum, oyunlarda 50-55 dereceyi geçmiyor anca çok zorlanırsa geçiyor.
.
Alırsan buradan almanı öneririm bende buradan aldım.
Diğer konuya gelirsek bilmiyorum X120 ve X124 arasında ne fark var.
Hangi işlemci ile kullanıyorsun ve kasanın hava akışı nasıl? Kaç fan var?
Daha fazla bakır ısı borusu ve 120MM fan daha avantajlı. Ama ışıklı değil.
Attığınız üründe 4 ısı borusu var. Benim attıklarımda da 4 hatta x124'te 5 tane var.

Attığınız üründe 4 ısı borusu var. Benim attıklarımda da 4 hatta x124'te 5 tane var.
Üstünde bulunan fanın CFM ve H²O statik basınç değerleri de önemli.

@kfunal hangi soğutucu olacağına ve bellek modellerine de bağlı. Bazı modeller için A4 modeller mevcut. Onu indirip denemesini yapabilirsiniz.

Hocam Dark almayın malzeme kalitesi pek iyi değil. Benim önerim reeven hans. Marka tanıdık gelmeyebilir ama scythe ı illa duymuşsunuzdur. Bu marka onun alt kurumu. Yani malzeme kalitesi mükemmel direkt alın.

Geri
Yukarı