250 TL mouse önerisi

Bütçe
250
G305 Claw ve benim kullandığım tutuş olan Relax Claw için çok uygun bir fare ama onun el ölçüsüne olurmu bilmiyorum benim elimin boyu 19x10 ve tam oturuyor bir tık daha büyük olsa oturmayacakmış gibi hemde o yüzden kesin bir yorum yapamıyorum.

Senin el ölçülerin ve tutuş olarak satın alman gereken minimum fare budur.
Bahsettiğiniz mouse CPI Divergence, Poolin Rate, Input Lag gibi etmenlerle fiyat olarak segmentinin çok altında kalıyor, sırf elime oturuyor diye bile bile almak istemiyorum açıkcası. Benzer modelleri araştıracağım, başka öneriniz var mı?

Bahsettiğiniz mouse CPI Divergence, Poolin Rate, Input Lag gibi etmenlerle fiyat olarak segmentinin çok altında kalıyor, sırf elime oturuyor diye bile bile almak istemiyorum açıkcası. Benzer modelleri araştıracağım, başka öneriniz var mı?
Mouse eline oturmadıktan sonra en iyisinide alsan bir işine yaramaz ve bu fare eline ve tutuşuna uygun en ucuz faredir ben senin yerinde olsam sadece sensör olarak düşünmezdim ve sensörü o kadarda kötü değil G102/203 Lightsync faresindeki aynı sensör özelliklerine sahip.

Mouse eline oturmadıktan sonra en iyisinide alsan bir işine yaramaz ve bu fare eline ve tutuşuna uygun en ucuz faredir ben senin yerinde olsam sadece sensör olarak düşünmezdim ve sensörü o kadarda kötü değil G102/203 Lightsync faresindeki aynı sensör özelliklerine sahip.
Anlıyorum, Palm grip için hangi modeli önerirsiniz?

Merhabalar, ASUS TUF M5 modeline sahiptim ve 1 ay içinde ürünün sol butonu arızalandı. Garanti süreci ve inceleme sonrası stokta olmadığı için iade kararı alındı, aldığım fiyat 220 TL küsur ve bunun üzerine biraz daha koyup yeni bir model alacağım. Aklımda olan modeller hakkında fikir almak ve başka model önerileri almak için konuyu açtım.

Tutuş stilim palm grip ve claw grip arası diyebilirim.

elimin ölçüleri:
20.1cm X 10.1cm

Global önerilen oranlara göre (0.6) elime uygun mouse boyutu 12.1cm X 6.1cm, öneriler için kolaylık sağlayacaktır.

listemde bulanan modeller:
(indirim fiyatları göz önünde bulundurularak 250 TL bandında dahil ettiğim modeller mevcut)

• ASUS TUF M3 ~ m5 modeline yaşadığım sorundan sonra pek sıcak bakmıyorum fakat indirimler ile uygun bir fiyata alabilirim. Özetle ihtimal durumunda.​
  • Corsair Harpoon RGB Pro ~ sosyalde çokça önerildiğini gördüm ve tasarımsam olarak hoş, fakat global geri bildirimlerinde hoş şeyler görmedim (gerek donanımsal gerek yazılımsal). Sosyalde kullanan arkadaşlar olduğunu görmüştüm, bilgilendirirlerse sevinirim. @Caner Uncu @AirJET
  • HyperX PulseFire Core RGB ~ tasarım olarak bayağı hoşuma giden bir model fakat incelemelerinde yan butonların ve yan tarafların kavrama stillerine göre eziyet olacağından bahsediliyordu, ben de bahsi geçen kavrama stilini kullanıyorum. Ek olarak aynı sensör ve tasarıma sahip başka uygun fiyatlı modeller mevcut.​
  • Logitech G203/102 lightsync ~ en çok önerilen model olmasına rağmen nedense elime küçük geleceğini düşünüyorum ve derinlik olarak beni tatmin edeceğini sanmıyorum, kağıt gibi gözüküyor.​
  • Logitech G MX518 Hero ~ en sıcak baktığım modellerden birisi bu, hem Hero sensörüne sahip (440 IPS / 40G, 16.000 DPI/CPI) hem de fiyat olarak kalitesine göre çok iyi. Ek olarak yapısal olarak soru işareti var kafamda, tonlarca videolarını izledim ve incelemelerini okudum genel olarak her tutuş için uygun gibi duruyor. Kullananlar ya da deneyimleyenler varsa lütfen bilgilendirsin.​

Ek olarak İncehesap üzerinde 36 TL kupon oluşturabilirim, indirime girme ihtimali olmayan ve 300 TL bandında olan ürünler için kullanabilirim.

Logitech G102 modelini ben Amazon Prime day indiriminden 150 TL'ye almıştım biraz ergonomisiz serçe parmağınız Mousepad'e deyiyor ama sensör ve ışıklandırma olarak çok iyi.

Logitech G102 modelini ben Amazon Prime day indiriminden 150 TL'ye almıştım biraz ergonomisiz serçe parmağınız Mousepad'e deyiyor ama sensör ve ışıklandırma olarak çok iyi.
Arkadaşların da belirttiği gibi sensörler zaten bu segmentte yakın, önemli olan tutuş stilime uyumlu olması. Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Hocam biraz araştırdım, G102 Lightsync almayı düşünüyorum. Bir de Asus Rog Strix II modelini buldum, boyut olarak elime ve tutuş stilime uyuyor. Ek olarak degiştirilebilir switch ve daha iyi bir aydınlatmaya sahip. Bu model hakkınsa bilginiz ya da fikriniz var mı?
@AirJET

Son düzenleme:
Sensör bir kriter olmamalı. Hepsi hemen hemen aynı sensörü kullanıyorlar çünkü. Tercihi bu bütçelerde tamamen ergonomiye yapmanız gerek.

MX518 claw için kesinlikle uygun bir fare değil. Kalan farelerin hepsi claw tutuşa yatkın fareler.

PulseFire Pro kullandım, relaxed claw tutuşta beni kesinlikle üzmedi. PulseFire Core ile aynı ergonomiyi kullanıyorlar.

Konuyu hortlatıyorum, relax claw Zowie S2 gider mi el ölçüm 17x9.

Yeni konular

Geri
Yukarı