250 TL'ye i7-7700 işlemci soğutucu önerisi

Mağazaya güvenemedim. Ayrıca bu ultra değil.

Evet bir isim yanlışlıklığı var sanırım, ben resim yanlışlıklığı var sanıyordum.

Ama yine de işlemcin için yeterli olacaktır zaten.

@Sir Benjamin dandik dedin beni benden aldın 😁. Deepcool un ürünü bu kaliteli. Xeon işlemci ile kullandım 130 140W çeken işlemciyi 72 derece üstüne çıkarmadı. R5 3600'ün 65W TDP'si vardı yanlış hatırlamıyorsam. Daha serin çalışır diye düşünüyorum.

TDP çok da kesin bilgi vermesin, çekirdek çalışma frekansları vs artınca bir anda uçabilir güç tüketimleri.

Ama Xeon'u 72'lerde tutması fena değil, yine de fiyatı bayağı pahalı.

T6 Ultra bende de var. 190 liraya almıştım. 320 lira olmuş aldığım yerde. Performans açısından gayet güzel ve sessiz. Lakin 2 fanlı rainbow olanı bendeki. Arkadaki fan 4 kablo yani PWM destekli gibi duruyor lakin değil. Son hızda dönüyor. Ancak öndeki fan PWM destekli. Elimdeki işlemci overclocklu halde maksimum 78 derece görüyorum. Eğer yanlış hesaplama yapmadıysam büyük ihtimal yapmış olabilirim 99W TDP civarında olması lazım.

315'e T6 Ultra buldum. Hemen almak istiyorum ne dersin?

Yani normal T6 ile çok fark yok gibi görünüyor aralarında, aradaki fiyat farkına değecek bir şey olduğunu göremedim performansta.

İkisi de 7700 için yeterli olur zaten, yine de senin tercihin estetik olarak Ultra daha iyi duruyor.

T6 Ultra bende de var. 190 liraya almıştım. 320 lira olmuş aldığım yerde. Performans açısından gayet güzel ve sessiz. Lakin 2 fanlı rainbow olanı bendeki. Arkadaki fan 4 kablo yani PWM destekli gibi duruyor lakin değil. Son hızda dönüyor. Ancak öndeki fan PWM destekli. Elimdeki işlemci overclocklu halde maksimum 78 derece görüyorum. Eğer yanlış hesaplama yapmadıysam büyük ihtimal yapmış olabilirim 99W TDP civarında olması lazım.
Arkadaki fanı çıkarsam sıcaklığa etkisi ne olur tahmini?

Arkadaki fanı çıkarsam sıcaklığa etkisi ne olur tahmini?

İkinci fanın genelde 2-3 derece artısı olabiliyor, onu çıkaracaksan PWM destekli bir fan alabilirsin.

Geri
Yukarı