250 TL'ye sıvı soğutma tavsiyesi

Hangisini seçeyim ?

• Cooler master 120v plus

Oy: 0 0,0%
  • Cooler master 120m

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    6

hudays

Hectopat
Arkadaşlar bir soru soracaktımda. G3258 'e overclock yapacağım. İleride k ibaresi bulunan bi işlemciye geçeceğim. Şimdi bir seçim yapmam gerek. Sizce hangisini alayın 250 TL bütçe var.

Zalman CNPS20LQ Ultimate Sıvı CPU Soğutucu 38 mm genişliğe sahip yani en genişi.

Zalman CNPS20LQ Ultimate Sıvı CPU Soğutucu | sanalmarketim

Cooler master 120v v2 var birde

Cooler Master RL-S12V-24PK-R2 Seidon 120V V2 CPU Sıvı Soğutucu | sanalmarketim

Cooler master 120v plus var.

Cooler Master RL-S12P-20PB-R1 Seidon 120V Plus Cpu Sıvı Soğutucu | sanalmarketim

Cooler master 120m

Cooler Master RL-S12M-24PK-R1 Seidon 120M CPU Sıvı Soğutucusu | sanalmarketim

Thermaltake 3.0 performer de seçebilirim.

Thermaltake CL-W0222-B Water 3.0 Performer (Su Soğutma) CPU Soğutucu | sanalmarketim

Bir şey daha düşündüm. 240mm lik bir ürün de alabilirim. Ama kasa zalman z3 plus. Üst taraf çıkarılamıyor. Peki ön taraf ? 2 tane fan yeri var. Öndeki bir fanı çıkarıp takmaya çalışabilirim. Ama olur mu bilmiyorum. Lütfen yardım edebilir misiniz ?

Konuyu silmeyin lütfen yazım yanlışı varsa ban atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bu soğutucuların arasında neredeyse hiç fark yok, belki 1. (Zalman CNPS20LQ Ultimate) seçenek 1-2 derece daha iyi soğutabilir.

Sıvı soğutmalarda önemli olan radyatörlerin büyüklüğü ve 1'den fazla fan barındırıyor olmalarıdır. Malumunuz sıvı radyatör vasıtasıyla soğutulur, hal böyle olunca; ne kadar fan o kadar serinlik.

Tavsiyem; sıvı soğutma almışken birden fazla fan barındıran büyük radyatör seçmek en mantıklısı. Ha bu biraz bütçeye dayanıyor tabi. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı