2500 -2750 TL Arası GTX 970 Sistem Tavsiye

Countwork

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar ;

Bu 2 hafta içerisinde bir kasa toplamayı düşünüyorum. GTX 970 ekran kartı ve işlemci olarak intel tabanlı bir kasa istiyorum. Bana önerebileceğiniz bilgisayar bileşenlerini bekliyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Merhabalar dostlar ;

Bu 2 hafta içerisinde bir kasa toplamayı düşünüyorum. GTX 970 ekran kartı ve işlemci olarak intel tabanlı bir kasa istiyorum. Bana önerebileceğiniz bilgisayar bileşenlerini bekliyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Merhaba eğerki sıfır GTX970'i 700-800TL'den almayacaksanız, hiç almayın, hem modası geçti, hem sorunlu bir karttı. Onun yerine daha güncel RX470 alabilirsiniz.

Derseniz ki ben illa Nvidia alacağım, GTX1060'ın 3GB'lik varyantı tanıtıldı, onu bekleyin onu alın ( gerçi adamlar bellekle beraber gpu'yu da kıstılar, GTX1060'ın adını kullandılar o 3GB'lik versiyonda ama neyse )

Bunlar dışında;
MSI B150m Bazooka anakart
i5 6500 işlemci
Şimdilik 8GB DRR4 2133MHz Ram. ( bunu ilerde aynı modülden bir tane daha alarak 16 yapmalısın)
240GB SSD
1TB 7200RPM disk
Dark N10 kasa
KCAS 600W veya High Power 750W Bronze PSU.

Bu sistem gayet ideal olacaktır.

Gtx 970 şart mı ?
Evet hocam düşüncem bu yönde 960 düşündüm.Fakat çok fark olduğunu gördüm.Ama min 960 düşünüyorum diyebilirim size.

Merhaba eğerki sıfır GTX970'i 700-800TL'den almayacaksanız, hiç almayın, hem modası geçti, hem sorunlu bir karttı. Onun yerine daha güncel RX470 alabilirsiniz.

Derseniz ki ben illa Nvidia alacağım, GTX1060'ın 3GB'lik varyantı tanıtıldı, onu bekleyin onu alın ( gerçi adamlar bellekle beraber gpu'yu da kıstılar, GTX1060'ın adını kullandılar o 3GB'lik versiyonda ama neyse )

Bunlar dışında;
MSI B150m Bazooka anakart
i5 6500 işlemci
Şimdilik 8GB DRR4 2133MHz Ram. ( bunu ilerde aynı modülden bir tane daha alarak 16 yapmalısın)
240GB SSD
1TB 7200RPM disk
Dark N10 kasa
KCAS 600W veya High Power 750W Bronze PSU.

Bu sistem gayet ideal olacaktır.
Biyerler görüşüyürum 1082 TL civarı geliyor.Neden sorunlu buluyorsunuz ekran kartını ? bütcem bu olduğu için 1060 bana çok uygun olmayacaktır.Intel istiyorum hocam

Üzgünüm fakat istediğin ekran kartı ile o bütçeye göre biraz zor işlemciden bellekten kısman gerekiyor.
i3 işlemci taktım çoğunda biraz daha kısmak derken ? Önerebileceğiniz varmı?

Biyerler görüşüyürum 1082 TL civarı geliyor.Neden sorunlu buluyorsunuz ekran kartını ?

1.100TL 970 için çok fazla. Bobin ağlaması ve 3.75GB Vram'i olması gibi sorunları ile meşhur 970.

İntel harici ekran kartı üretmiyor, sen istesen de alamazsın :)

Örnek birkaç tane yükledim bakarsanız sevinirim.

1.100TL 970 için çok fazla. Bobin ağlaması ve 3.75GB Vram'i olması gibi sorunları ile meşhur 970.

İntel harici ekran kartı üretmiyor, sen istesen de alamazsın :)
Anladım,amd nin rx 480 modeline de güvenemiyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 204
  • 2.png
    2.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 180
  • 3.png
    3.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 80
Anladım,amd nin rx 480 modeline de güvenemiyorum.

Ona biz güvendik, güvenimizi boşa bile çıkartamadı, çünkü yok. Güvenimizi boşa çıkartıcak kartı bile daha süremediler piyasaya.

Bu sebepten kendiminde kullanmış olduğu Rx470 önerdim size.

Eğer ben illa Nvidia istiyorum diyorsanız bir süre bekleyin. GTX1060'ın 3GB varyantı tanıtıldı, yakında pazara girer.

Ona biz güvendik, güvenimizi boşa bile çıkartamadı, çünkü yok. Güvenimizi boşa çıkartıcak kartı bile daha süremediler piyasaya.

Bu sebepten kendiminde kullanmış olduğu Rx470 önerdim size.

Eğer ben illa Nvidia istiyorum diyorsanız bir süre bekleyin. GTX1060'ın 3GB varyantı tanıtıldı, yakında pazara girer.
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı