2500-3000 TL günlük kullanım için laptop

@Agnes Farklı hocam farklı ben kullanıyorum. RX 540 128bit, Radeon 540 64bit yani RX 540 bant genişliği ve güç TDP biraz daha yüksek bir kart. Aynı MX150 ekran kartı iki çeşidi gibi düşünün. Radeon 540 MX150 ekran kartın düşük versiyonu gibi.

Optimizasyon iyi olan ve CS:GO gibi düşük sistemlerde oyunları oynayabilecek bir karttır. Bir kaç orta ve yüksek ayarda sabit 60FPS CS:GO oynanabiliyor.(720p versiyonu olan ekranda denendi)

Oyun deyince en az 1650 ekran kartına bakılır. Bari oyun amaçla alacaksa bu karttan başlayacak kullanıcımız.
Fiyatına göre sizce içindeki ekran kartını hak ediyor mu?

@DIABLO36 Hayır. 3500U Vega 8 ekran kartı daha iyi. 2500U Vega 8 sınırlama olmasa ikiside aynı performansı veriyor. Yani harici ekran kartı alayım performans bekliyeyim diye bir şey yok. Tek iyi yanı kendi VRAM'i bulunması. Her oyunda da GPU işlemcisi tamamını kullanmıyor. Vega 8 de kullanıyor GPU işlemcisini ancak 2500U da TDP sınırı olduğu için kısa süreli hız tanıyor. 3500U Vega 8 veya MX150 olan PC'e bakın. Bu PC'ler istediğiniz fiyata hakkını verecektir.

@DIABLO36 Hayır. 3500U Vega 8 ekran kartı daha iyi. 2500U Vega 8 sınırlama olmasa ikiside aynı performansı veriyor. Yani harici ekran kartı alayım performans bekliyeyim diye bir şey yok. Tek iyi yanı kendi VRAM'i bulunması. Her oyunda da GPU işlemcisi tamamını kullanmıyor. Vega 8 de kullanıyor GPU işlemcisini ancak 2500U da TDP sınırı olduğu için kısa süreli hız tanıyor. 3500U Vega 8 veya MX150 olan PC'e bakın. Bu PC'ler istediğiniz fiyata hakkını verecektir.
Bütçemi biraz aşıyor diye Dell Inspiron 3585 AMD Ryzen 5 2500U 8GB 256GB SSD Linux Fiyatı bu ürünü buldum. İşletim sistemi Linux diyor. Bu sisteme Windows kuramaz mıyım? Bir de 256 GB SSD ile gelmekte. Sisteme HDD alıp takmak istersem garanti dışı mı kalır? İçini açtığım için. Onları nasıl yaparım, yardım eder misiniz?

HDD tek başınıza takmanızı tavsiye etmem. HDD varsa elinizde servise verip servise taktırabilir'siniz. HDD için tüm kapağı sökmen gerek, sökerken kasaya ve kendisine zarar verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı