2500-3500 TL telefon tavsiyesi

ArtvinliRadyant

Kilopat
Makaleler
1
Maksimum 3500 TL gibi bir bütçem var ve telefon arıyorum.
Önemsediğim birkaç özellik ise doğal olarak güzel bir kamera, uygulamalardan çıkarken, kullanırken takılmalar olmaması yani akıcı bir telefon olması, olmasa da olur fakat 1080P veya 720P 60 FPS video çekebilmesi. 1-2 oyun oynuyorum aşırı oyun performansı beklemiyorum fakat hiç önemsemiyorum da değil. Açıkçası bu özellikler bu fiyat bandında var mı bilmiyorum.

İncelediğim telefonlar arasında kafama yatan telefon Xiaomi Mi Note 10 Lite fakat onda da (sanırım yazılımsal) problemler olması kafamı karıştırıyor. Telefon araması yaparken ekran kapanmıyor, doğal olarak konuşma sırasında temas olabiliyormuş ve 1-2 kişi de telefonda arka planda çalışan uygulamaları kapatırken falan telefonun takılmasıymış. Mi 9T'de aklıma yatmış gibiydi fakat onda da ekran hassasiyeti ile alakalı bir sorun varmış sanırım.

Huawei P20 Lite kullanıyordum ve arka planda çalışan uygulamaları kapatınca telefon cidden takılıyordu, keyfimi kaçıran bir durumdu.

Realm'e 6 Pro'ya bakabilirsiniz.

Realm'e 6 Pro'yu inceledim hatta onu da yazacaktım da gönderiyi düzenleyemedim. Şu an Mi Note 10 Lite ile Realm'e 6 Pro arasında gidip geliyorum. Realm'e 6 Pro işlemci ve ekran tazeleme hızı daha iyiyken Mi Note 10 Lite'da kamerada bazı artılar var ve panel, batarya olarak daha iyi. Çok kararsızım :D. Mi Note 10 Lite'daki sorunların yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Mi Note 10 Lite kullanan varsa tecrübelerini bilmek isterim. Gidip Realm'e 6 Pro ile mi Note 10 Lite'ı tasarımsal olarak karşılaştırdım ve mi Note 10 Lite çok daha şık gözüktü bana.

Son düzenleme:
Realm'e 6 Pro'yu inceledim hatta onu da yazacaktım da gönderiyi düzenleyemedim. Şu an Mi Note 10 Lite ile Realm'e 6 Pro arasında gidip geliyorum. Realm'e 6 Pro işlemci ve ekran tazeleme hızı daha iyiyken Mi Note 10 Lite'da kamerada bazı artılar var ve panel, batarya olarak daha iyi. Çok kararsızım :D. Mi Note 10 Lite'daki sorunların yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Mi Note 10 Lite kullanan varsa tecrübelerini bilmek isterim. Gidip Realm'e 6 Pro ile mi Note 10 Lite'ı tasarımsal olarak karşılaştırdım ve mi Note 10 Lite çok daha şık gözüktü bana.
6 Pro′ya bakma onun kardeşi olduğu halde ondan daha iyi performans veren Realme 6′ya bak.
.

Sanırım mi Note 10 Lite alacağım ya tasarımı falan hoşuma gitti. Pil kullanımı da güzel. MediaMarkt'a gidip inceledim.

Ben MediaMarkt'ta inceledim mi Note 10 Lite'ı. Telefon uygulamasında numara yazarken donuyordu, yani daha önce de dediğiniz gibi, bu gibi yazılımsal hataları bir hayli fazla Xiaomi'nin. Bu arada Realm'e 6 Pro, 6'dan daha iyi. Çünkü Mediatek'in bu model işlemcisi bir hayli ısınıyor. Bu nedenle ısınma sorunu olmayan Qualcomm Snapdragon 720G daha iyi bir model. Ayrıca 730G ile de aynı performansı veriyor. Son olarak aslında Realm'e 6 Pro donanım olarak mi Note 10 Lite'tan bariz üstün.

Yeni konular

Geri
Yukarı