2500 liraya kadar en iyi notebook ?

abds

Hectopat
Acer v3-772g / Msi-ge60-2oe-295xtr / Asus-n550jv-cn211d mi ? veya 2500 liraya kadar en iyi notebook hangisi? Genel kullanımı oyun ve çizim olacak. Aslında gönlüm Acer'dan yana 17.3 olması ve fazla ısınmaması yüzünden çözünürlüğü 1600x900 olsada. Lenovo y510p sli ısınıyor ve uyumsuz diyorlar. Asus çok iyi fakat gt750m konusunda düşüncelere sahibim. 2500tl ye kadar zoruna çıktım aslında bu yüzden sizlerden yardım bekliyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Tavsiyelerinize açığım.

Önerdiğiniz laptoplarda kac hdd girişi var acaba? Harddiski sökmeden normal ssd takabiliyor muyuz? (Msata takılabileceğini biliyorum ama çok pahalı )

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki bu ürünleri ısındığı ne kadar doğru ? Bir de pasha26'nın sorduğu gibi msata olayı var galiba. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Lenovo y510p ile karşılaştırsak hangisi üstündür ? Cevaplarınız benim için gerçekten önemli. Şimdiden sağolun.

Y510p'de sli teknolojisi mevcut. Fakat sli teknolojisi laptoba yerleşmiş, eksiksiz bir teknoloji değil. Yani oyunlarda kesinlikle problem çıkartır. Msi ge60/70 seçeceğiniz en mantıklı ve en performansla oyun bilgisayarı.

Isınma konusunda turbo fan özelliği var. Şöyle ki; Call Of Duty Ghosts oynarken 70 derecelerde oynar. Buda gayet normal bir değerdir.

Acer v3-772g / Msi-ge60-2oe-295xtr / Asus-n550jv-cn211d mi ? veya 2500 liraya kadar en iyi notebook hangisi? Genel kullanımı oyun ve çizim olacak. Aslında gönlüm Acer'dan yana 17.3 olması ve fazla ısınmaması yüzünden çözünürlüğü 1600x900 olsada. Lenovo y510p sli ısınıyor ve uyumsuz diyorlar. Asus çok iyi fakat gt750m konusunda düşüncelere sahibim. 2500tl ye kadar zoruna çıktım aslında bu yüzden sizlerden yardım bekliyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Tavsiyelerinize açığım.

Bunlar arasında çizim için Acer'ın işlemcisi 4 çekirdekli olduğu için daha iyi, oyun içinse MSI'ın ekran kartı çekirdeği daha hızlı olduğu için MSI daha iyi. Eğer çok uzun süren işlemler yapmıyorsan i5'te yeterli olur. Arada birkaç saniye fark olur i7 ile i5 arasında eğer işlemler çok uzun sürmeyecekse.

Gerçi MSI'ın ekran çözünürlüğü 1920x1080 olduğu için oyunlarda Acer'dakinden (1600x900 olduğu için) biraz daha zorlanacak ama MSI'ın çözünürlüğü daha yüksek olduğu için görüntüler daha net olur dolayısıyla görüntü üzerindeki ayrıntıyı daha net görürsün Full HD çözünürlükte.

GTX 765M ve GTX 760M, GK 106 chipsetine sahip. Bu chipsete sahip ekran kartları 98 dereceye kadar sorunsuz çalışır. O yüzden ısınma konusunda için rahat olsun. i5-4200M ise 100 dereceye kadar sorunsuz çalışabiliyor.

Acer'in 2300tl olan modeli i5 4200m yani i7 değil. Bu seviyede en iyisi msi sanırım f/p olarak. Cevaplarınız için teşekkürler. Başka alternatiflere açığım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı