2500 TL 3D yazıcı önerisi

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hobi amaçlı kendime bir 3D yazıcı almaya karar verdim ancak daha önce hiç kullanmadığım için bilgi sahibi değilim. Bütçe olarak 2500 lira düşünüyorum. Karakter figürleri, oyun ve film aksesuarları vs basmak için kullanacağım. Acaba bu üç cihazdan hangisini önerirsiniz veya başka tavsiyeniz bulunuyor mu?

Karakter figürleri basmak için kullandınız mı acaba? Örneğin bir karakterin figürünü basmak için kendim mi çizmem gerekiyor yoksa internette taslak bulunuyor mu?

Daha çok proje yapmak için kullandık.
İnternette var. Genel olarak basar ama.
Mesela klasik Batman veya Iron Man figürleri var. Onları rahat basar.

Yalnız ayarını iyi yapmanız gerek. İçinin ne kadar doldurulacağı ya da tabla sıcaklığı vs. Yoksa filament atabilir.
Gözümü en çok korkutan olay zaten ayarlama kısmı. Saatlerce uğraşanlar olmuş. Üstüne bir de hiç tecrübem olmadığı için muhtemelen çok fazla baskı batıracağım. Bu ayarları doğru yapmanın bir püf noktası vs var mıdır?

Peki bu baskıları bulabileceğim güvenilir bir site biliyor musunuz acaba?
Screenshot_20210412-015246_Chrome.jpg

Gözümü en çok korkutan olay zaten ayarlama kısmı. Saatlerce uğraşanlar olmuş. Üstüne bir de hiç tecrübem olmadığı için muhtemelen çok fazla baskı batıracağım. Bu ayarları doğru yapmanın bir püf noktası vs var mıdır?

Var tabii ki hocam. Yalnız bu işler tecrübe ister. Mesela kullanılan filament türü bir etken. Kalite etken.
Tasarıma göre değişir ayrıca. Tabii ki en önemli faktör yazıcı. Onun kabiliyetine bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı