2500 TL akıllı telefon tavsiyesi

Bütçe
2300-2700 TL

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Telefonum eskidiği için yeni bir telefona geçmeyi düşünüyorum. Bütçem 2300-2700 arası diyebilirim. Aklımda Xiaomi Redmi Note 9 ve Note 8 Pro var. Note 9'un 4/128 hali 2800-2900 TL'yi bulduğu için alırsam 3/64 modelini alabilirim veya arttırabilirsem 4/128 de olabilir. Note 8 Pro ise 2700-2800 TL civarlarında. Bütçeme yakın olduğu için belki indirim falan yakalarsam o olabilir.

Telefondan beklentilerim ise:
Oyun oynamayacağım. Oyun performansı çok önemli değil o sebeple. Günlük işler ve surfing için akıcı olsun yeter.
Hafıza olarak 64 GB bana yeter. En az 64 GB depolamasının olmasını istiyorum.
RAM olarak 3 olabilir ama 4 vs. olsa daha iyi olur gibi.
Ekran olarak pek takıntım yok. Kaliteli IPS olması yeterli.
Şarj olarak da en az 4500-5000 mAh olmalı. Şarj özelliği ve süresi benim için çok önemli.

Söylediğim telefonlar dışında belirttiğim bütçede önerebileceğiniz akıllı telefonlar varsa önerirseniz sevinirim. İyi günler...

Son düzenleme:
Merhabalar. Telefonum eskidiği için yeni bir telefona geçmeyi düşünüyorum. Bütçem 2300-2700 arası diyebilirim. Aklımda Xiaomi Redmi Note 9 ve Note 8 Pro var. Note 9'un 4/128 hali 2800-2900 TL'yi bulduğu için alırsam 3/64 modelini alabilirim veya arttırabilirsem 4/128 de olabilir. Note 8 Pro ise 2700-2800 TL civarlarında. Bütçeme yakın olduğu için belki indirim falan yakalarsam o olabilir.

Telefondan beklentilerim ise:
Oyun oynamayacağım. Oyun performansı çok önemli değil o sebeple. Günlük işler ve surfing için akıcı olsun yeter.
Hafıza olarak 64 GB bana yeter. En az 64 GB depolamasının olmasını istiyorum.
RAM olarak 3 olabilir ama 4 vs. olsa daha iyi olur gibi.
Ekran olarak pek takıntım yok. Kaliteli IPS olması yeterli.
Şarj olarak da en az 4500-5000 mAh olmalı. Şarj özelliği ve süresi benim için çok önemli.

Söylediğim telefonlar dışında belirttiğim bütçede önerebileceğiniz akıllı telefonlar varsa önerirseniz sevinirim. İyi günler...

Hocam bence MAh'e pek takılmayın.
Batarya uzunluğu için çok büyük bir etken olsa dahi birçok etkeni göz önünde bulundurmak daha mantıklı olur.

Mesela "a" telefonumuz 2000 mAh bir bataryaya sahip olsun.
AMOLED bir ekrana, kaliteli bir yazılıma ve verimli bir işlemciye sahip olsun.
"B" telefonumuz ise 4500 MAh'e sahip bir bataryaya sahip olsun.
IPS LCD bir ekrana, rezalet bir yazılıma, performanslı ama oldukça verimsiz bir işlemciye sahip olsun.
Batarya süresi olarak ikisinin arasında epey bir fark olmaz.

Tabi saydığım bu 3 özellik en çok etkileyenlerden diyebiliriz. Daha birçok detay var.

Siz yüksek bir batarya istiyorsanız M.21'e bakmanızı tavsiye ederim.
6000 mAh batarya, verimli bir işlemci (bu konuda çok çok iyi demiyorum ama gayet yeterli),süper AMOLED bir ekran ve One UI gibi bir ara yüze sahip.

Uzun yıllar kullanacaksanız Realme 7 öneririm.

Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Ben bir sorun yaşamadım ama yazılım sorunları yaşayan çok sayıda insan var. Sadece Note 8 Pro modelinde de değil Redmi telefonların çoğunda yazılım sorunları yaşanmış. Bunu bilerek düşünmenizi öneririm. Yazılımı dışında son derece iyi bir telefon.

Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Ben bir sorun yaşamadım ama yazılım sorunları yaşayan çok sayıda insan var. Sadece Note 8 Pro modelinde de değil Redmi telefonların çoğunda yazılım sorunları yaşanmış. Bunu bilerek düşünmenizi öneririm. yazılımı dışında son derece iyi bir telefon.

Hocam Redmi telefonları ile alakalı değil o durum aslında.
Xiaomi telefonların hepsini kapsıyor.
Note 8 Pro güncelleme yapılmazsa MIUI 10 ile gayet sıkıntısız ama 12ye güncellenince bayağı fark ediyor.
Note 8 Pro da sorun yaşamadığını söyleyen çok fazla kullanıcı olduğu kadar sorun yaşamadığını söyleyenlerde var.
Benim arkadaşım sorun yaşayanlardan :D

Hocam Redmi telefonları ile alakalı değil o durum aslında.
Xiaomi telefonların hepsini kapsıyor.
Note 8 Pro güncelleme yapılmazsa MIUI 10 ile gayet sıkıntısız ama 12ye güncellenince bayağı fark ediyor.
Note 8 Pro da sorun yaşamadığını söyleyen çok fazla kullanıcı olduğu kadar sorun yaşamadığını söyleyenlerde var.
Benim arkadaşım sorun yaşayanlardan :D
Anladım hocam. Benim telefon MIUI 12.0.7'de. Kasım 2019'da aldım. 1,5 yıl falan oluyor. Şimdilik bir sorun yok. Yine de o kadar yorum okuduktan sonra tavsiye etmem açıkçası. Riskli bir durum.

Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Ben bir sorun yaşamadım ama yazılım sorunları yaşayan çok sayıda insan var. Sadece Note 8 Pro modelinde de değil Redmi telefonların çoğunda yazılım sorunları yaşanmış. Bunu bilerek düşünmenizi öneririm. Yazılımı dışında son derece iyi bir telefon.
Babam Note 8 PRO kullanıyor. Memnum ve ben de sevmiştim açıkçası.
Hocam bence MAh'e pek takılmayın.
Batarya uzunluğu için çok büyük bir etken olsa dahi birçok etkeni göz önünde bulundurmak daha mantıklı olur.

Mesela "a" telefonumuz 2000 mAh bir bataryaya sahip olsun.
AMOLED bir ekrana, kaliteli bir yazılıma ve verimli bir işlemciye sahip olsun.
"B" telefonumuz ise 4500 MAh'e sahip bir bataryaya sahip olsun.
IPS LCD bir ekrana, rezalet bir yazılıma, performanslı ama oldukça verimsiz bir işlemciye sahip olsun.
Batarya süresi olarak ikisinin arasında epey bir fark olmaz.

Tabi saydığım bu 3 özellik en çok etkileyenlerden diyebiliriz. Daha birçok detay var.

Siz yüksek bir batarya istiyorsanız M.21'e bakmanızı tavsiye ederim.
6000 mAh batarya, verimli bir işlemci (bu konuda çok çok iyi demiyorum ama gayet yeterli),süper AMOLED bir ekran ve One UI gibi bir ara yüze sahip.

Uzun yıllar kullanacaksanız Realme 7 öneririm.
Yorumunuz için teşekkürler. Samsung almayı pek düşünmüyorum. mAh'a pek takılmıyorum aslında şuanki telefonum 2500 mAh olduğu için şarjının iyi gitmesini istiyorum sadece. Realme 7 ise 3100-3200 civarlarında olduğu için bütçemi zorluyor.

5 sene boyunca mi5 kullandım. Geçen hafta M21 sipariş verdim. Elimde telefon olsun, sosyal medya vs. için, bataryası ve ekranı çok beğendim. Gayet kullanışlı ve güzel almak isterseniz tavsiye ederim.

Bütçenizi artırıp Realme 7 alın derim, Samsung Galaxy M.21 ile karşılaştırılamaz bile.

Hocam bütçemi zorlayarak dediğim aralığa getirdim. Realme 7'nin fiyatı bayağı arttığı için şu an 3200 TL civarlarında o yüzden almam zor.

5 sene boyunca Mi5 kullandım. Geçen hafta M.21 sipariş verdim. Elimde telefon olsun, sosyal medya vs. için, bataryası ve ekranı çok beğendim. Gayet kullanışlı ve güzel almak isterseniz tavsiye ederim.

M.21 aslında bütçeme hem özellikleriyle hem de fiyatıyla uygun bir telefon. Fakat M.21 sahibi birkaç kişi ve çoğu insanın telefon hakkında söylemleri biraz beni M.21'den uzaklaştırdı.
M.21 hakkında ne düşünüyorsunuz? @akinc @Shenzhenn @HaWlI KuLlANIcI

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı