2500 TL ikinci el ekran kartı önerisi

ByBiceps

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar.

MSI B460M-A Pro & HyperX 8 GB DDR4 2666MHz & Thermaltake TR2S 550W +80 & i3 10100 & Game Booster
GB-L06B

Sistemimde ekran kartı yok. Neredeyse 1 sene oldu ekran kartı alamadım. Ve maalesef bildiğiniz üzere ekran kartı fiyatları uçuşta.
Çok aman aman oyun oynamayan biri olarak, tabiri caiz ise "ayağımı yerden keseceği" kadar bir ekran kartı arayışına girdim. Oynadığım oyunlara göre de 1050 Ti'ya da GTX 960 modellerini uygun gördüm. 1050 Ti'nin sıfırı satılsa da GTX 960'ın maalesef sıfırı yok, ancak daha ucuz.
Size sormak istediğim soru şu; eğer ikinci el bir ekran kartı almak istesem, hangi hususlara dikkat etmeliyim, uzun süre kullanabilir miyim? Bütçem en fazla 2.500 TL.

Mining de kullanılmadığına, kartı zorlayacak derecede O.C'li kullanılmadığına, termal pedlerin temiz olduğuna, üzerine her hangi bir şey dökülmemesine, çizik ve tozlu olmamasına, kutulu faturalı olmasına dikkat ettiğin sürece hiç bir sorun olmaz.
Bu ara da o fiyat bandında alabileceğin kartlar RX 570 ve 1050Tİ dır.

Herkese selamlar.

MSI B460M-A Pro & HyperX 8 GB DDR4 2666MHz & Thermaltake TR2s 550W +80 & i3 10100 & Game booster.
GB-L06b

Sistemimde ekran kartı yok. Neredeyse 1 sene oldu ekran kartı alamadım. Ve maalesef bildiğiniz üzere ekran kartı fiyatları uçuşta.
Çok aman aman oyun oynamayan biri olarak, tabiri caiz ise "ayağımı yerden keseceği" kadar bir ekran kartı arayışına girdim. Oynadığım oyunlara göre de 1050 Ti'ya da GTX 960 modellerini uygun gördüm. 1050 Ti'nin sıfırı satılsa da GTX 960'ın maalesef sıfırı yok, ancak daha ucuz.
Size sormak istediğim soru şu; eğer ikinci el bir ekran kartı almak istesem, hangi hususlara dikkat etmeliyim, uzun süre kullanabilir miyim? Bütçem en fazla 2.500 TL.

İkinci el ekran kartı alırken ürünün testlerini yapmayı ihmal etmeyin. GTX 1050 Ti almanız daha iyi olur çünkü daha güncel olduğu için AMD FSR gibi teknolojilerden faydalanabilirsiniz.

Bende de bu ayarda bir sistem var, uyduruk bir kartla sistemi şuan kullanıp düzgün bir ekran kartı almayı düşünüyorum bende. O yüzden bence ekran kartı almadan önce eğer ikinci al alınacaksa kartın denenmesi ve test edilmesi ve güncel bir kart değilse eğer, sürücü desteğinin halen devam ettiğine bakmak gerekiyor. Mesela HD serisi gibi r5 r7 serisi gibi sürücü desteği uzun zamandır olmayan, güncellemeyen kartlara bence 1000 lira üstünde para vermek şuan bile gereksiz, o yüzden bunu genel olarak söylüyorum, ekran kartını ikinci el alacaksınız sürücü desteğinin halen devam ettiğine emin olun. geçiştirme idarelik bir şey düşünüyorsanız o ayrı tabi. Ve senin soruna gelirsek, İkinci el ekran kartında bence en önemli şey ekran kartının temiz ve tamir görmemiş olması önemli, almadan önce yarım saatlik bir test iyi olur, bunun haricinde de RX 570 ve 1050Tİ arasında ben eğer temiz bulursam RX570'i alırdım.

Geri
Yukarı