2500 TL Monitör Önerisi

Herdeja

Hectopat
Yer
Hogwarts
Daha fazla  
Monitör almayı planlıyorum. Full HD'den 2K'ya bir türlü karar veremedim. Mönitör seçiminde illa monitör Hz'i önemsemiyorum. Çunkü 2K'da dogru duzgun bir grafikli oyunda 144 FPS alamam. Onun için gerekmez. Neyse yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız nedir? Daha çok hangi oyunları oynuyorsunuz? Mevcuttaki monitörünüz ve deneyiminiz nasıl?(Çözünürlük, panel tipi, Hz)
O bütçelerde MSI Optix öneriliyor farklı modelleri mevcut, ben gereksiz bulduğum ve çok güçlü bir karta sahip olmadıkça almayacağım 2K yerine, 1080P 144Hz kaliteli paneli olan ve sorunları olmayan bir performans monitörü tercih ederdim. Yani giriş seviye 2K yerine en iyi 1080P bana daha mantıklı geliyor.
Ekleme: Çok araştırdım, genel olarak insanlar oyun için 27'' üstünü pek tavsiye etmiyor, kendim 24'' kullanıyorum ve sanki 27'' de olsa kullanırdım gibi hissediyorum alıştım çünkü. Ama 31,5'' seviyesi gerçekten çok büyük yan yana görünce televizyon gibi geliyor insana.

Ekran Kartim rtx 2070 illa 144 hz olmasi da onemli deil her oyunda 1080p fe bile 144 fps alamiyom hani o 144hz efektini hissetmek icin yani 27 de 31 32 inc de olur ve artik 1080p nim yerine 2k ya gecmeyi dusunuyom cunki yenilenmek gerek
suanki monitorum full hd ips 75 hz yani ve 21 inc cook kucuk geliyor ekrani artik degistirmenin vakti geldi ips olmasi iyi en iyi panel degilde ama tn ve va dan iyi ve zaten daha ustu acayip pahali neyse benim dusuncem bole 2k ips 27 inc ve 31 inc arasi 75 veya 144 hz fark etmez

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı