2500 TL oyuncu kulaklığı tavsiyesi

Weiqs

Decapat

Bu üçünden birini almayı düşünüyorum. Aklım Arctis 9'da çünkü hem Bluetooth var hem de Wireless. Bu fiyata daha iyi önerisi olan var mı?

Bunu kullanıyorum:
Bluetooth yok ama bunda. Müzikte ses kalitesinde diğerlerinden iyi. Yazılımında ses ve mikrofon için bir sürü ince ayar var. Oyununa veya müzik türüne göre profiller oluşturabilirsin.
İncelemem:

Bunu kullanıyorum:
Bluetooth yok ama bunda. Müzikte ses kalitesinde diğerlerinden iyi. Yazılımında ses ve mikrofon için bir sürü ince ayar var. Oyununa veya müzik türüne göre profiller oluşturabilirsin.
İncelemem:

Ürünü inceledim hoşuma da gitti ama bana hem telefonda kullanabileceğim hem de bilgisayarda kullanabileceğim bir kulaklık lazım. Arctis 9 la bunun arasında kaldım.

Kulaklara baskısı çok az olduğundan kafada tutunması az. Kafanı sallarsan kafandan çıkacak gibi geliyor. Bu kafana baskı açısından artı. İncelememde de bahsettiğim gibi Aliexpress'den uyumlu kulaklık padi aldım. O padin hissiyatı daha güzel, kalınlığıı daha yüksek, daha havadar ve kulaklık kafaya tutunma konusunda daha dengeli oluyor.
Orjinal pedini geri takınca sanki kulaklık gevşeyip düşecek zannediyorsun orjinaline alışıncaya kadar.
Kulaklığı ilk kullanmaya başladığında da bu hissiyatla elini kulaklığın yükseklik ayarına gidiyor boş yere.
Müzikte ses kalitesinde ve oyunlarda ses kasmada çok iyi. Yeter ki oyuna veya müziğe göre uygun ayarı yapmayı bil.
Mesela müzik için THX devre dışı, EQ ayarında tüm kanallar sıfırda kullanıyorum orjinal padi ile. Sonradan aldığım pad ile bass boost ayarını 10 yapıyorum çünkü yeni pad kulağınla hoparlörün uzaklığını arttırdığından çok az bass kaybı oluyor.
Oyunlarda THX açık ama 7.1 hoparlör yapılanmasını değiştirdim. EQ ile mid ve tiz sesleri arttırdım. Yine sonradan aldığım padi kullanıyorsam bass boost ayarını 10 yapıyorum.
Hangi ayarın ne işe yaradığını bilip oyun ve müzikte deneme yanılma ile ideal profiller oluşturup kaydediyorum.
Mikrofonda ise mikrofon için hazır EQ olan mic boostu seçiyorum. Discord ve kulaklığın yazılımında mikrofon için gürültü engelleme, yankı engelleme vs. kapatıyorum. O işleri indirdiğim Nvidia Broadcast yazılımına yaptırıyorum. Yapay zeka ile gürültüyü çok iyi engellerken sesi Discord ve kulaklığın yazılımı kadar yapaylaştırmıyor. Üstelik sistem kaynaklarını (işlemci vs.) tüketmeden yapıyor, ekran kartındaki boşta yatam DLSS üniteleri ile yapıyor.

Son düzenleme:
Kulaklara baskısı çok az olduğundan kafada tutunması az. Kafanı sallarsan kafandan çıkacak gibi geliyor. Bu kafana baskı açısından artı. İncelememde de bahsettiğim gibi AliExpress'den uyumlu kulaklık padi aldım. O padin hissiyatı daha güzel, kalınlığıı daha yüksek, daha havadar ve kulaklık kafaya tutunma konusunda daha dengeli oluyor.
Orijinal pedini geri takınca sanki kulaklık gevşeyip düşecek zannediyorsun orjinaline alışıncaya kadar.
Kulaklığı ilk kullanmaya başladığında da bu hissiyatla elini kulaklığın yükseklik ayarına gidiyor boş yere.
Müzikte ses kalitesinde ve oyunlarda ses kasmada çok iyi. Yeter ki oyuna veya müziğe göre uygun ayarı yapmayı bil.
Mesela müzik için THX devre dışı, EQ ayarında tüm kanallar sıfırda kullanıyorum orijinal padi ile. Sonradan aldığım pad ile bass Boost ayarını 10 yapıyorum çünkü yeni pad kulağınla hoparlörün uzaklığını arttırdığından çok az bass kaybı oluyor.
Oyunlarda THX açık ama 7.1 hoparlör yapılanmasını değiştirdim. EQ ile mid ve tiz sesleri arttırdım. Yine sonradan aldığım padi kullanıyorsam bass Boost ayarını 10 yapıyorum.
Hangi ayarın ne işe yaradığını bilip oyun ve müzikte deneme yanılma ile ideal profiller oluşturup kaydediyorum.
Mikrofonda ise mikrofon için hazır EQ olan Mic Boost'u seçiyorum. Discord ve kulaklığın yazılımında mikrofon için gürültü engelleme, yankı engelleme vs. kapatıyorum. O işleri indirdiğim NVIDIA Broadcast yazılımına yaptırıyorum. Yapay zeka ile gürültüyü çok iyi engellerken sesi Discord ve kulaklığın yazılımı kadar yapaylaştırmıyor. Üstelik sistem kaynaklarını (işlemci vs.) Tüketmeden yapıyor, ekran kartındaki boşta yatam DLSS üniteleri ile yapıyor.

https://www.hepsiburada.com/logitec...tbHjVzp3TegRLidwD_YaAo_4EALw_wcB&gclsrc=aw.ds biraz daha araştırma yaptım da bu ürünü buldum tavsiye eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı