2500 TL parlak ortam için monitör önerisi

Bütçe
2500
Aslıına bakarsanız önemi var hocam. Windows için 90-110 PPI bir piksel yoğunluğu öneriliyor.
Yani, günlük kullanım için en iyi olan piksel yoğunluğu. Önerdiğim monitör buna da uygun bir monitör. 93 PPI.
Hiç bilmiyorum işin aslı. Tek yaptığım PDF oku, not al, Office'e aktar, yazı yaz. O yüzden boyutu önemli mi veya başka neler önemli bir fikrim yok ama gözüm ağrıyor ve bilgisayara az bakmam önerildi.
Bilgisayar gözlüğü alabilirsin, gözünün ağrısını bitirir. Göz yormayan monitörler pahalı, ucuz monitörlerde mavi ışık filtresi renk kalitesini öldürüyor.
Gözlüğüm astigmat (1) ve miyop (0.75) ikisi göz için ve sözde mavi ışık filtresi var.

Hiç bilmiyorum işin aslı. Tek yaptığım PDF oku, not al, Office'e aktar, yazı yaz. O yüzden boyutu önemli mi veya başka neler önemli bir fikrim yok ama gözüm ağrıyor ve bilgisayara az bakmam önerildi.

Gözlüğüm astigmat (1) ve miyop (0.75) ikisi göz için ve sözde mavi ışık filtresi var.

O halde başka bir sorun var. Mavi ışık filtresinin işe yaramadığını söyleyen bir kişi bile görmedim ben.

O halde başka bir sorun var. Mavi ışık filtresinin işe yaramadığını söyleyen bir kişi bile görmedim ben.
Glokom başlangıcı denmişti ancak göz damlası verildi ve kornea kalınlığı testinden sonra sorun olmadığını uzman doktorlara giderek öğrendim, ağrı ise kalıcı kaldı. İşin kötüsü her gittiğimde 0.25 de olsa astigmat ilerliyor ben de sanırım bilgisayardan diye çözüm arıyorum.

Şuraya bakarsanız genel olarak 90-110 PPI arasında piksel yoğunluğunun önerildiğini göreceksiniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı