2500 TL PS4 almak vs RX 560 sistemi yükseltmek

yusufcan1636

Hectopat
Yer
BURSA
Sistemimi satıp 2500 TL civarı ekleyip yükseltmeyi düşünüyorum fakat PC bu hali ile kalsa PS 4 alsam PS özel oyunları da oynayabilsem diye bir düşünce var aklımda sizce mantıklı mı?

Sistemim;
RX 560 2 GB.
i7 3770 3.40 base 3.80 Turbo.
16 GB DDR 3 1600 MHz RAM.
500GB HDD.

Bu sistemi biraz yükselttim fakat yükseltme bu sisteme yaramıyor oyunlarda drop oluyor.
Dalgalanma falan oluyor herhalde monitörden çünkü eski bir monitör ya da HDMI dönüştürücüden ama bıktım bununla uğraşmaktan PS 4alayım kurtulayım diyorum.

Son düzenleme:
Gamepad ile oyun oynama konusunda çekincen yoksa PS4 alınabilir.. Ama bu sistem 720p High - 1080p Medium ayarlarda oyun oynatır. Sıkıntılı bileşeni değiştirmen yeterli gibi.

Sistemimi satıp 2500 TL civarı ekleyip yükseltmeyi düşünüyorum fakat PC bu hali ile kalsa PS 4 alsam PS özel oyunları da oynayabilsem diye bir düşünce var aklımda sizce mantıklı mı?

Sistemim;
RX 560 2 GB.
i7 3770 3.40 base 3.80 Turbo.
16 GB DDR 3 1600 MHz RAM.
500GB HDD.

Bu sistemi biraz yükselttim fakat yükseltme bu sisteme yaramıyor oyunlarda drop oluyor.
Dalgalanma falan oluyor herhalde monitörden çünkü eski bir monitör ya da HDMI dönüştürücüden ama bıktım bununla uğraşmaktan PS 4alayım kurtulayım diyorum.
Bence PS4 almak daha mantıklı olur. Sistem kötü değil ama 2500 TL ile yapacak çok fazla bir şey yok. Drop girmesin diye belki 16 GB DDR 4 RAM alınabilir.

İyi bir PS4 bulursanız alın yazılımına dikkat edin bütçe olmadağından oyun alma şansınız yok sizde yasaklı şeyi yaparsınız oyun anlamında.

Bence PS4 almak daha mantıklı olur. Sistem kötü değil ama 2500 TL ile yapacak çok fazla bir şey yok. Drop girmesin diye belki 16 GB DDR 4 RAM alınabilir.

DDR4 RAM'in anakartı değişmek gerek anakartı değişirse işlemcide değişecek. İstersen anakart + işlemciyi satıp sıfırdan güzel bir şeyler alabilirsin AMD olarak. PS4 hakkında bilgim olmadığı için yorum yapmayacağım.

HDMI girişli bir monitör ve SSD sorunu çözecektir. HDD muhtemelen eski olduğu için sorun çıkartıyordur.
PS4 devri geçti.
Normal bir ortam olsa PS4 devri geçti diyebiliriz ama chip üretim sıkıntıları, stok sorunları derken PS5'in yaygınlaşmasına çok var. PS4 de aktif çok fazla kullanıcısı olan bir konsol. Daha devri bitti dememize temizinden 2 sene var bence.

Gamepad ile oyun oynama konusunda çekincen yoksa PS4 alınabilir. Ama bu sistem 720p high - 1080p medium ayarlarda oyun oynatır. Sıkıntılı bileşeni değiştirmen yeterli gibi.

Ben 720p oyun oynayamıyorum bilgisyarda 1920x1200 p de 60 FPS'den 58'e dahi düşse sanki 30 FPS'ye düşüyormuş gibi oluyor.
Asl
HDMI girişli bir monitör ve SSD sorunu çözecektir. HDD muhtemelen eski olduğu için sorun çıkartıyordur.
PS4 devri geçti.
Inda sistem bana yetiyor sadece gtx 1650 alsam yeter ama bu drop dalgalanma vs sorunlar gitmez diye korkuyorum.

Geri
Yukarı