2500 TL Sistem Topladım Sizce Nasıl ?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Merhaba arkadaşlar, daha önceden konu açmıştım. Yazın sonlarına doğru 2000-2500 TL bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Uzun bir zamandır araştırıyorum ve kafamda AMD işlemci Nvidia ekran kartında karar kıldım. Sizce nasıl ? Eksik ve yanlış olduğunu düşündüğünüz parça var mı ?

Toplamda 2608 TL yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
En İyisini yapmışsınız.6300 yerinde bir karar.Donanım işinde her zaman günün şartlarına göre tercih yap ve paranı bugün için işe yaramayan şeylere harcama. İlerisi için donanım alınmaz çünkü ileride ne olacağını bilemezsin. 2 sene sonra alacağın ekran kartına fx8320 yetti diyelim ya o zamanki ekran kartları için pci express 2.0 darboğaz yaparsa ne yapıcaksın? Mecburen sistemi komple değiştirmek zorunda kalacaksın. Zamanında millet core quad işlemci alırken de ilerde oyunlar 4 çekirdek kullanacak şimdiden ileriye dönük işlemci alalım diyordu. evet oyunlar 4 çekirdek kullandı ama oyunlar 4 çekirdeği kullanana kadar core guadlar çöp oldu ve hala tüm oyunlar 4 çekirdek kullanmıyor. fx8320 nin de böyle olma ihtimali yüksek.

Oyun için topluyorsunuz heralde ?

Sadece oyun için kullanmayacağım, arkadaşlarım ile kurduğum sitem var ufak tefek render işleri, photoshop v.s işlemleri de yapacağım %50 %50 diyebilirim

Dediğiniz 2400mhz ram cl10 olduğundan fiyatı uygun. Alacaksanız cl9 ram alınız. Zaten oyun için ise 1866mhz gskil cl9 yeterli olacaktır.

2400 Mhz olduğu için düşünüyordum. CL9 1866 CL10 2400 den daha iyi ise tabi ki CL9 1866 alırım. Öneriniz için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı