2500 TL telefon önerisi

Uzun ömürlülük açısında yarın güncelleme gelince süslü arayüzü kaldıramaz kasar, donar ve yavaşlar.

Hocam siz az önce ciddi ciddi One UI kötü deyip (One UI Core diyelim) MIUI'a sahip telefon mu önerdiniz?
Affedersiniz bir şey diyeceğim Qualcomm Snapdragon 662, Exynos 7 series 9611'den (nedense bu şekilde yazasım geldi) çok çok fazla mı iyi.

Hocam siz az önce ciddi ciddi One UI kötü deyip (One UI Core diyelim) MIUI'a sahip telefon mu önerdiniz?
Affedersiniz bir şey diyeceğim Qualcomm Snapdragon 662, Exynos 7 series 9611'den (nedense bu şekilde yazasım geldi) çok çok fazla mı iyi.
12.5 betaları bile gayet düzgün çalışıyorken MIUI ön yargısı nereden geliyor bilmiyorum. SD 625'li cihazlar MIUI'de gayet akıcı ama hemen hemen aynı dönemin telefonu olan A20 One UI'de o kadar iyi değil.

12.5 betaları bile gayet düzgün çalışıyorken MIUI ön yargısı nereden geliyor bilmiyorum. SD 625'li cihazlar MIUI'de gayet akıcı ama hemen hemen aynı dönemin telefonu olan A20 One UI'de o kadar iyi değil.
Ön yargı değil hocam, bizzat kullananın yorumu :)

@HaWlI KuLlANIcI hocam, siz telefonu sıfırladınız mı, n'aptınız?

Hocam acaba bu SD 625 ile A20'nin yonga setinin aynı olmamasından olabilir mi?
Ben 720G'ye sahip bir telefon kullanıyorum ve MIUI yüzünden çok fazla hata ve performans sorunları yaşıyorum. Ön yargı değil yani ve bu sorunlar MIUI 12 de yaşadım sadece.

(İşim gücüm yok MIUI kötülüyorum. Ön yargı ile yaklaşıyorum aynen aynen.)
Ön yargı değil hocam, bizzat kullananın yorumu :)

@HaWlI KuLlANIcI hocam, siz telefonu sıfırladınız mı, n'aptınız?

Hocam sıfırladım ve MIUI'ın ne kadar iyi bir arayüz olduğunu anladım ya da ben şanslıydım. İnanır mısınız sıfırlarken hata vermedi.

Hocam acaba bu SD 625 ile A20'nin yonga setinin aynı olmamasından olabilir mi?
Ben 720G'ye sahip bir telefon kullanıyorum ve MIUI yüzünden çok fazla hata ve performans sorunları yaşıyorum. Ön yargı değil yani ve bu sorunlar MIUI 12 de yaşadım sadece.

(İşim gücüm yok MIUI kötülüyorum. Ön yargı ile yaklaşıyorum aynen aynen.)
Kötüleme ile ilgili bir şey demedim. 710, 720G, 625, 636, 660 barındıran telefonlar kullandım ya da yakınımda vardı hantallık, kasma, donma vb. bir şeyle karşılaşmadım. Ama kuzenimde A20 var aldığına pişman o fiyata saf Android bile olsa Mi A2 Lite alınıyordu o bile daya iyi.

Kötüleme ile ilgili bir şey demedim. 710, 720G, 625, 636, 660 barındıran telefonlar kullandım ya da yakınımda vardı hantallık, kasma, donma vb. bir şeyle karşılaşmadım. Ama kuzenimde A20 var aldığına pişman o fiyata saf Android bile olsa mi A2 Lite alınıyordu o bile daya iyi.

Hocam sizin söylediğiniz telefonlar ile A20'nin yonga seti aynı değil. İkisi aynı yonga setini kullanmıyor. Bu mantık "ben S3 mini kullandım bu yüzden Samsung rezalettir" mantığından pek farkı yok. 720G yonga setine sahip iki telefonu karşılaştırır iseniz (benim böyle bir şey yapmaya birçok kez fırsatım oldu) MIUI'ın performansa etkisini anlarsınız. 720G'ye sahip bir telefon bir zahmet kasmasın ama atıyorum 10X performans verecek ise MIUI yüzünden bu 5X olabiliyor. Sizin söylediğiniz şey ise maximum vereceği performans atıyorum 5X olan bir telefonu maksimum vereceği performans 15X olan bir telefon ile karşılaştırıp 5X performans veren telefon markası rezalettir demek.(X diye öylesine bir değer koydum daha kolay anlaşılsın diye).

One UI ve Exynos işlemcilerin kötü olmadığını @BERWAR hocam çoğu kez açıkladı.(One UI'dan pek emin değilim, yanlış hatırlıyor olabilirim ama Exynos'dan eminim)

..."Ben S3 mini kulllandım bu yüzden Samsung rezalettir" mantığı...
Bu mantığın bile doğru olmaması... Minisini kullanmasam da S3 için bunun böyle olmadığını rahatlıkla söylerim. Kendine ekran bulduğum ilk gün S6'dan geçmeyi bile düşünüyorum şahsen :) Mutlu oluyor insan onu eline alınca.

Bu mantığın bile doğru olmaması... Minisini kullanmasam da S3 için bunun böyle olmadığını rahatlıkla söylerim. Kendine ekran bulduğum ilk gün S6'dan geçmeyi bile düşünüyorum şahsen :) mutlu oluyor insan onu eline alınca.

Hocam örnek pek olmamış :D.
Performansı zaten düşük olan bir telefon yazmak yerine eski olduğu için yetersiz olan bir telefon yazmışım. S3 Mini'yi ailemden birisi yaklaşık 6 yıl kullandı.

Kötüleme ile ilgili bir şey demedim. 710, 720G, 625, 636, 660 barındıran telefonlar kullandım ya da yakınımda vardı hantallık, kasma, donma vb. bir şeyle karşılaşmadım. Ama kuzenimde A20 var aldığına pişman o fiyata saf Android bile olsa Mi A2 Lite alınıyordu o bile daya iyi.
Buyrun artık aynı yonga setini kullanan cihazlar da var. Aradaki farkı anlayacaksınız. Xiaomi F/P ürünü yapabilir ama yazılımının kötü olduğu gerçeğini değiştirmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun artık aynı yonga setini kullanan cihazlar da var. Aradaki farkı anlayacaksınız. Xiaomi F/P ürünü yapabilir ama yazılımının kötü olduğu gerçeğini değiştirmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam performanstan çok hatalar başımı ağrıttı benim. MIUI 11 ile 12 arasında o kadar büyük bir fark vardı ki. Gerek performans (performanstan kısıp bataryaya yoğunlaşmışlar.) gerek hatalar ile o kadar çok fazla hata ve bug buldum ki MIUI 12 de. Tabi ben yaşadım diye herkes yaşıyacak diye bir şey yok ama herkesin yaşayacağı bir şey var. MIUI çok ağır bir arayüz. Küçük programlarda pek hissetmesem de ağır programlarda, oyunlarda MIUI çok güzel işkence ediyor bana. Oyunlardan örnek verecek olursak MIUI 11 de Full ayarlarda 60 FPS veren oyunum şu anda en düşükte 30'lara kadar düşebiliyor. Batarya kullanımı çok büyük oranda artmış olsa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı