2500 TL Toplama Bilgisayar

Oğuz Can GÜDEN

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bütçem 2500 TL ve monitör hariç bir bilgisayar almak istiyorum. Daha önce masaüstü bilgisayar toplamadığım için bir fikrim yok bu konuda. Rastgele iş yapmaktansa veya hazır kasa almaktansa sizlere sormak istedim.

Bilgisayarda genel olarak tek bir oyun oynuyorum o da Guild Wars 2. Bu oyunu da en yüksek grafik ayarlarında "50-60" fps arası oynayabilmek istiyorum. Tabii arada da bazı yeni oyunlara heves ediyorum fakat laptop'umda 5 fps ile oynamaya çalışınca hevesim kaçıyor.

Ayrıca bilgisayarda her gün MATLAB/Simulink, Solidworks gibi yazılımlar kullanıyorum projelerimden ötürü ve uzun süreli simulasyonlar yapıyorum ve bu benim için çok önemli.

Bu ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir kasa için tavsiyelerinizi verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Not: Kasayı 1 hafta içinde almam gerekiyor işlerimin gecikmemesi için.

Sistem toplama çok tartışılır bir konu. Elbette ki bir bileşeni bile tartışıyoruz. Yine de şöyle bir sistem öneriyorum.

cWKb8vQ.jpg

Not: Düzenlenmiştir.

Son düzenleme:
Cevaplarınız için çok teşekkürler, sizlerden gelenlerle bir fikir sahibi oldum ve şunu çıkardım, sizce ideal midir?
Bugün çıkışta Gold Bilgisayara uğrayacağım ondan oradan seçtim. Fikirlerinizi bekliyorum.
pc.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı