2500 tl ye oyun amaçlı bilgisayar toplama

Cem Aladağ

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci: INTEL CORE I7 4790K 4.4GHz 8MB VGA1150p
Anakart: MSI H97 GAMING 3 Intel H97 1600MHz DDR3 LGA1150 ATX
Ekran Kartı: Asus GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11
SSD: CORSAIR Force LS 120GB Sata3 2.5" SSD 535Mb-440MB
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM 64MB Sata3 HDD WD10EZEX
RAM: CORSAIR Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9), 8GB, (2x4GB) DDR3-1600MHz
Kasa: Thermaltake Versa Iı 500W Apfc Midi Tower Kasa

Arkadaşlar Technopat ailesinde yeniyim. Yavaş yavaş videolarla takip etmeye başladım, ancak bir sistem kuramaya çalışıyorum ve bu sistem hakkında bir kaç sorum olacak sizlere.

Birçok ana parçayı tamamladıktan sonra cebimdeki paranın suyunu çekmesi sebebiyle kasayı içinde PSU bulunan bir kasa seçtim. Ve 500W gibi bir değerde aldım. Bu sisteme bu kasa yeter mi? Yetmezse ne gibi bir sorunla karşılaşırım? Sistemim zarar görür mü? Veya bana önerebileceğiniz bu fiyat segmentinde, bu sistemi rahatlatacak bir kasa+PSU var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce bu sistem olmamış dostum. İşlemcinde "K" ibaresi var fakat anakartın H97. Oyun içinse bir sistem İ5'den fazlasını almana gerek yok. İşlemci ekran kartının yükünü kaldırsın yeter. Önemli olan ekan kartı.
Bütçeni 100 tl geçtim. Eğer sorun olursa söyle, tekrar dizelim.
1.png

İlk önce bu sistem olmamış dostum. İşlemcinde "K" ibaresi var fakat anakartın H97. Oyun içinse bir sistem İ5'den fazlasını almana gerek yok. İşlemci ekran kartının yükünü kaldırsın yeter. Önemli olan ekan kartı.
Bütçeni 100 tl geçtim. Eğer sorun olursa söyle, tekrar dizelim.
Eki Görüntüle 62850
Dostum ilgin için teşekkür ederim öncelikle. İleriye dönük bir yatırım olarak i7'yi seçtim. İki üç yıl sonra ekran kartını değiştirebilirim. K ibaresi olan i7 ile H97 arasındaki uyumsuzluk nedir? Bunu biraz açıklar mısın? (Çalışmaz mı, performans düşüklüğü mü yaşarım?) Çünkü bu ürünlerin siparişini verdim, ona göre iade gerçekleştireyim uyumsuz olacaksa.

Bir de benim seçtiğim ürünlerle, seçtiğim kasadaki PSU yeterli mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı yeterli fakat Gtx 970 sana 3-4 sene giderdi. Ekran kartına darboğaz yapmadığı için işlemcini de değiştirmek zorunda kalmazdın 3-4 sene. H97 anakarta "K" ibareli işlemci takabilirsin elbette ama O.C atamazsın ve boşu boşuna "K" ibaresine 200 tl ödemiş olursun. Parayı çöpe atmaktan hiç bir farkı yok bunun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı