2500 TL'ye Yarış/Yol Bisikleti Tavsiyesi

279109

Hectopat
Herkes merhaba. Yol yarış bisikleti alacağım. Bütçem en fazla 2500. Ben birkaç tane link bırakacağım buraya. Hangisini önerirsiniz? Uzun yol ve hızlı bisiklet arıyorum. Büyük bisiklet istiyorum. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Linkler:

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...win-triban-100-yol-bisikleti-1102256535/detay

Btwin tercih edin, en yenisi o sanırsam aralarında. Zaten bu bütçeye Btwin bulduysanız kaçırmamak lazım. Diğer ilanlardaki modeller bayağı eski.

Neden Btwin. Bulduğum Btwin linki var bakıp bilgilendirebilir misiniz bir de ikinci attığım linkteki bisiklet nasıl

XRS 300 eski bi model, kullanılan bileşenler de giriş seviye, bi de çelik kadro, yani bi tık daha ağırdır BTWIN RC100'e göre. RC100 de yol bisikleti değil de, gravel dediğimiz türden denebilir. Lastikleri bi tık daha kalın. Vites sayısı az, ön vites yok. Bu arada görüp deneyerek almanı tavsiye ederim, attığın linkler farklı şehirlerden.

Xrs 300 eski bir model, kullanılan bileşenler de giriş seviye, bir de çelik kadro, yani bir tık daha ağırdır Btwin RC100'e göre. RC100 de yol bisikleti değil de, gravel dediğimiz türden denebilir. Lastikleri bir tık daha kalın. Vites sayısı az, ön vites yok. Bu arada görüp deneyerek almanı tavsiye ederim, attığın linkler farklı şehirlerden.

Peki bu fiyata önerebileceğiniz başka ucuza hafif yol/yarış bisikleti var mı? vites çok önemli değil zaten pek kullanmıyorum evet farklı şehirlerden olduğunu biliyorum maalesef Param Güvende ile almayı deneyeceğim o yüzden farklı şehirlerden de bakıyorum çünkü ben malatyadayım Malatya'da depremden dolayı pek bisiklet satış olmuyor, evden kovuyorlar bizi o yüzden ucuza bakıyorum yoksa bütçeyi 5 bine yükseltirdim ona göre çok daha iyi bisikletler alabilirdim.

Peki bu fiyata önerebileceğiniz başka ucuza hafif yol/yarış bisikleti var mı? vites çok önemli değil zaten pek kullanmıyorum evet farklı şehirlerden olduğunu biliyorum maalesef Param Güvende ile almayı deneyeceğim o yüzden farklı şehirlerden de bakıyorum çünkü ben malatyadayım Malatya'da depremden dolayı pek bisiklet satış olmuyor, evden kovuyorlar bizi o yüzden ucuza bakıyorum yoksa bütçeyi 5 bine yükseltirdim ona göre çok daha iyi bisikletler alabilirdim.
Dediğim gibi, bu devirde 2500 TL'ye alacağın her bisiklet külüstür, çok sıkıntılı çıkabilir. Eli yüzü düzgün giriş seviye dediğimiz modellerin 2. el fiyatı 6-7 binden başlıyor. O yüzden düşük bütçede en azından daha yeni bir model olan BTWIN'i tercih etmek daha mantıklı olur gibi geldi bana.

Belirtmeliyim ki bisikleti hız için alıyorum yani uzun yol+hız bisikletin sağlam olması önemli değil hızlı olsun yeter

Dediğim gibi, bu devirde 2500 TL'ye alacağın her bisiklet külüstür, çok sıkıntılı çıkabilir. Eli yüzü düzgün giriş seviye dediğimiz modellerin 2. el fiyatı 6-7 binden başlıyor. O yüzden düşük bütçede en azından daha yeni bir model olan BTWIN'i tercih etmek daha mantıklı olur gibi geldi bana.
siz hangi bisikleti kullandınız, ne gibi özelliklere dikkat etmemiz gerekir, bisiklet alırken nelere dikkat etmemiz gerekir, bisiklet kondisyonumuzu nasıl yükseltiriz

Son düzenleme:
siz hangi bisikleti kullandınız, ne gibi özelliklere dikkat etmemiz gerekir, bisiklet alırken nelere dikkat etmemiz gerekir, bisiklet kondisyonumuzu nasıl yükseltiriz
Ben Corelli KR200 kullanıyorum. Öyle aman aman bi şey değil, ayağımı yerden kessin yeter diye aldım zamanında ucuz olduğu için. BTWIN'deki dişli oranları maksimum hıza olumsuz etki eder, yokuş aşağı boşa döner pedal 55-60'dan sonra falan. XRS 300 de eski olduğu için pek içime sinmedi yani dişliler zincir vs. paslı ise pek iyi olmaz.

İkinci elde bu bütçede düzgün bir yarış bisikleti bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. Ya hareketli aksamı ömrünü doldurmuş oluyor ya da çalıntı oluyor. Konuda tartışılan BTWIN çalıntı gibi geldi gözüme. İllaki alınacaksa yüzyüze görüşmeyle ve satış sözleşmesi imzalanarak alınmalı.

Corelli Fit Bike öneririm. Dediğiniz kriterlere uyuyor alüminyum kadrosu ile hızlı ve rahat sürüş sağlıyor. Lastikleri saglamdir ancak ince olduğu için düzgün yollarda hayal kırıklığına uğratmaz. Bozuk yollara cok girip kaldirimdan vs. inerseniz patlama ihtimali var, o yuzden alırsanız fabrika lastikleri yerine tur bisikleti lastiği ile degistirirseniz hayal kırıklığına ugratmaz.

Edit: Sıfırının fiyatları uçmuş, ikinci el bakın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı