25000-26000TL laptop önerisi

Bütçe
25000-26000 TL

Superior7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 25000-26000 TL civarlarında laptop arıyorum.
Aradığım özellikler bilgisayarın uzun ömürlü olması, işlemcinin Intel 12. nesil olması, en az RTX 3060 olması.

Dün istediğim özellikleri bulunduran bir Acer Nitro 5 bulmuştum ama fiyatı 25kdan 28k ya çıkmış. Ne yapmalıyım biraz daha bekleyip fiyatının düşmesini mi beklemeliyim yoksa bir an önce fiyatlar daha çok artmadan Acer Nitro 5'in attığım linkteki modeline benzer bir laptop alınır mı?
Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler 🙂

MSI kasası için
https://www.akakce.com/laptop-noteb...6-fhd-144hz-windows-10-fiyati,1281533746.html
AMD alternatif HP güzeldir.
Yeni nesil olduğu için dahil ettim. TUF serisi problemliydi, yeni kasaları YouTube dan kontrol etmenizde fayda var.

Size beklemenizi tavsiye edeceğim ancak beni dinleyip 25b tl ye 1650 alabilir durumda olmanızdan korkuyorum. Ben olsaydım 25 bine kadar çıkmışken 3b daha ekler Acer ı alırdım ya da 13. nesilin çıkmasıyla 12700h alırdım, çünkü o zamana dolar bazında baktığımızda 1500 dolara rahat iner. Ki birikim yapma şansınız varsa birikimde yapabilirsiniz bu süreçte.

MSI kasası için.
https://www.akakce.com/laptop-noteb...6-fhd-144hz-windows-10-fiyati,1281533746.html
AMD alternatif HP güzeldir.
Yeni nesil olduğu için dahil ettim. TUF serisi problemliydi, yeni kasaları YouTube'dan kontrol etmenizde fayda var.

Size beklemenizi tavsiye edeceğim ancak beni dinleyip 25b TL'ye 1650 alabilir durumda olmanızdan korkuyorum. Ben olsaydım 25 bine kadar çıkmışken 3B daha ekler Acer'ı alırdım ya da 13. nesilin çıkmasıyla 12700h alırdım, çünkü o zamana dolar bazında baktığımızda 1500 dolara rahat iner. Ki birikim yapma şansınız varsa birikimde yapabilirsiniz bu süreçte.

ASUS TUF serisinin çok problemli olduğunu okumuştum ama attığınız linkteki yeni kasa ASUS TUF bilgisayarın incelemesine baktım gayet iyi sonuçlar veriyor. ASUS TUF alınabilir gibi duruyor.
Hatta Acer Nitro 5 ile karşılaştırdığımda ASUS TUF daha alınabilir gibi duruyor çünkü aralarında ciddi fiyat farkı var TUF 24.800 TL Acer Nitro 5 28.200 TL siz ne düşünüyorsunuz?

Bence Asus alıyorsanız dikkat edin, elimde rpg strix kasa bir cihaz var ve 100 derece işten bile değil. Htk002 sürsem 100 derece görmem ki eski bir macundur, cihazda güya sıvı metal sürülü ama nasıl sürülü anlamadım. Ayrıca touchpadin bir kısmı hafif gömük geldi, düzeltildi. Bazen hoparlör cızırtı yapıyor, bazen düzeliyor. Kalite kontrolünde sıkıntı var, cihazımda. Tuf serisi düzeldiyse düşünürdüm, ama binde yüzde milyonda artık her kaçta birse çıkacak sorunları göz önünde bulundurarak.

Bence Asus alıyorsanız dikkat edin, elimde rpg strix kasa bir cihaz var ve 100 derece işten bile değil. Htk002 sürsem 100 derece görmem ki eski bir macundur, cihazda güya sıvı metal sürülü ama nasıl sürülü anlamadım. Ayrıca touchpadin bir kısmı hafif gömük geldi, düzeltildi. Bazen hoparlör cızırtı yapıyor, bazen düzeliyor. Kalite kontrolünde sıkıntı var, cihazımda. Tuf serisi düzeldiyse düşünürdüm, ama binde yüzde milyonda artık her kaçta birse çıkacak sorunları göz önünde bulundurarak.
Asus Rog Strix in bu modelinin oyun testlerinde 88-89 dereceyi bile zor gördüğünü
hatırlıyorum hocam.
Sizce HepsiBurada dan alınır mı bu model ne düşünüyorsunuz.

Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bu kasayı kullanmak çok zevkli bence alınır. Bugün bir daha ve bir daha alırım, çünkü seviyorum ve dolu cihazlar, watt anlamında.

Sadece eğer işlemci gücüne ihtiyacınız varsa özellikle çok çekirdeğe 12700h tercih etmek daha iyi olabilir. Birde ddr5 RAM tercih etmek daha iyi olabilir ama bu tercih edilebilirlerin size maliyeti hakkında fikrim yok.

Ekranı da bir artı, wqhd imiş. Ben beğendim hocam. 90 whr pil daha ne olsun. 1555 dolara çok iyi kaçırmayın derim.

Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bu kasayı kullanmak çok zevkli bence alınır. Bugün bir daha ve bir daha alırım, çünkü seviyorum ve dolu cihazlar, watt anlamında.

Sadece eğer işlemci gücüne ihtiyacınız varsa özellikle çok çekirdeğe 12700h tercih etmek daha iyi olabilir. Birde ddr5 RAM tercih etmek daha iyi olabilir ama bu tercih edilebilirlerin size maliyeti hakkında fikrim yok.

Ekranı da bir artı, wqhd imiş. Ben beğendim hocam. 90 whr pil daha ne olsun. 1555 dolara çok iyi kaçırmayın derim.
Teşekkür ederim hocam. İyi günler dilerim

Yeni konular

Geri
Yukarı