25000 TL sistem toplama

Bütçe
23000 TL

azeymus

Hectopat
Daha fazla  
İlk kez PC toplayacağım. Bir süredir araştırma yapıyorum. Parça uyumluluğuna dikkat ederek bir taslak oluşturdum. Parçaların uyumlu olduğundan emin olmak istiyorum. Oyun odaklı bir sistem olacak.

İşlemci: Intel i7 10700K.
Anakart: MSI MPG Z490 GAMING Carbon Wi-Fi.
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 2x16 3600MHz CL16.
Ekran kartı: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio (Türkiye'de stoklarda bulamadım gelince alacağım)
Sıvı soğutma: Corsair H115I RGB Platinum.
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB M.2.
HDD: WD Blue 1TB.
Kasa: Corsair iCUE 4000X RGB.
PSU: ASUS ROG STRIX 750W 80+ Gold.

Şimdilik monitör almayacağım şu an kullandığım laptopa bağladığım bir monitör var onu kullanacağım klavye mouse da aynı şekilde.

Bütçem maksimum 25000 TL.

Dediğim gibi şimdilik böyle bir profil oluştu. Her türlü tavsiyeye açığım. Montaj konusunda ise sürekli montaj videoları izliyorum. Sanırım yapabilirim.

Son olarak yaşadığım yerde elektrik kesintisi sık oluyor. O yüzden şöyle bir kesintisiz güç kaynağı düşünüyorum ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum: https://www.hepsiburada.com/makelsa...teractive-ups-mu02200l11mp005-p-HBV00000PWEFV

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asusun 1080p 360 hertz monitörünü de tercih edebilirsiniz. Şöyle bir sistem topladım ama kesinlikle fiyat performans ürünü değil. Tamamen yüksek FPS ve stabilite odaklı (%1 ve %0.1 FPS).

asdasdasd.png

Bulunması en zor ekran kartı 3080 şu an için. Stok durumu düzeldikçe fiyatlar biraz daha aşağı çekilecektir.

RAM'in 4 parça olmasının %1 FPS e katkısı var. SSD 4. nesil olmak zorunda değil 3. nesil 1 TB bir SSD de alınabilir CS:GO yüklenmesi uzun süren bir oyun değil. SL600M kasa, sıvı soğutma olmadan ekran kartını en serin tutan kasa piyasadaki.

Güç kaynağı konusunda tecrübem yok.

Bu da monitör dahil sistem:

monitör dahil.png

Sıvı soğutma opsiyonel. Toplam 24.850 TL

Son düzenleme:

Geri
Yukarı