25000 TL'ye sistem tavsiyesi

Bütçe
25K civarı
AMD işlemciler bu iş için daha iyi gereksiz bir ön yargı yapmaya gerek yok hadi ekran kartı olsa neyse.

Doğru olabilir.
Zaten 1080p kullanacakmış.4k ya da 2k oyun oynamadığı sürece bence 2080 süpere gerek yok ama işlemci kesinlikle yükseltilmeli.
4K televizyon kullanacağım.

Hazır toplama kısmında olmayabilir belki.

Evet hazır yokmuş gelince alabilirim.

Şuanlık böyle bir şey alınabilir ancak bu bütçede RTX 3000 ve AMD 4000 serisi beklenebilir.

G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16 F4-3600C16D-16GTZNC Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (2 adet)

Toplam 19.900 TL oluyor. Sıvı soğutma olarak güzel bir görüntü açısından Cooler Master seçtim. Ancak görüntü çok önemli değilse SilverStone PF360 tercih edilebilir.

Ayrıca RAM'leri 16 GB yapıp işlemci olarak Ryzen 9 3900X alınabilir. Fiyat olarak çok bir fark olmuyor.

Şu anlık böyle bir şey alınabilir ancak bu bütçede RTX 3000 ve AMD 4000 serisi beklenebilir.

G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16 F4-3600C16D-16GTZNC Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (2 adet)

Toplam 19.900 TL oluyor. Sıvı soğutma olarak güzel bir görüntü açısından Cooler Master seçtim. Ancak görüntü çok önemli değilse SilverStone PF360 tercih edilebilir.

Ayrıca RAM'leri 16 GB yapıp işlemci olarak Ryzen 9 3900X alınabilir. Fiyat olarak çok bir fark olmuyor.

Anladım teşekkür ederim ancak sanki 3000 serisini beklemek mantıklı gözüküyor. Ne zaman gelecekler biliyor musunuz?
AMD işlemciler bu iş için daha iyi gereksiz bir ön yargı yapmaya gerek yok hadi ekran kartı olsa neyse.

AMD işlemciler hakkında kapsamlı bir bilgim yok o yüzden çok sıkcak değilim ancak öneriniz varsa ve genel olarak daha iyi bir işlemciyse neden olmasın?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı