2500TL Ryzen işlemci önerisi

Bütçe
2500
Hangi oyunlarda %100'e ulaşıyor?

Çok daha iyi değil bir tık daha iyi performans alır. Cinebench R23 skorları.
Eki Görüntüle 1523515
Undervoltaj ve frekans ayarları ile çok rahat çıkabilir. Ryzen 5 5500 ne kadar hız aşırtılabiliyor bilmiyorum.
En çok Valorant oynuyorum ve oyundayken sürekli %100'e çıkıyor bazen sohbette falan yazdıklarım bile cok sonralardan gidiyor

Cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederimm

Çok daha iyi değil bir tık daha iyi performans alır. Cinebench R23 skorları.

%20 daha iyiymiş işte.
Hocam ișlemciler neredeyse aynı performansı veriyor. 5500 Zen 3 ama 3600'ün önbelleği 5500'ün 2 katı.

O zaman direkt Valorant karşılaştırması yapan video varsa atar mısınız merak ettim. Ben işlemcinin baya fark ettirdiği SOTTR'dan yola çıkarak 5500 çok daha iyidir demiştim. Ama dediğiniz doğru olabilir tabi çünkü önbellek farkından dolayı Ryzen 5000'ler 12. nesil intel'lerden daha iyi performans veriyordu CS:GO'da.

%20 daha iyiymiş işte.

O zaman direkt Valorant karşılaştırması yapan video varsa atar mısınız merak ettim. Ben işlemcinin baya fark ettirdiği SOTTR'dan yola çıkarak 5500 çok daha iyidir demiştim. Ama dediğiniz doğru olabilir tabi çünkü önbellek farkından dolayı Ryzen 5000'ler 12. nesil intel'lerden daha iyi performans veriyordu CS:GO'da.
Hocam Hardware Unboxed'ın 30 küsür oyunda test ettiği bir videosu vardı. Onda eşite yakındı işlemciler.

Yeni konular

Geri
Yukarı