2500TL telefon önerisi

Realme7 alacağım sanırım hocam teşekkürler cok yardımcı oldunuz. Son olarak 9S'in ne gibi farkı var Realme7'den?

Hocam Note 9S'i kendim kullanıyorum. Yazılım sıkıntısı olmasa alınabilir.
Realme 7'nin üstün olduğu yanlar; 90 Hz ekranı ve daha yüksek performans vermesi.
En belirgin farklar bunlar.

Hocam Note 9S'i kendim kullanıyorum. Yazılım sıkıntısı olmasa alınabilir.
Realme 7'nin üstün olduğu yanlar; 90 Hz ekranı ve daha yüksek performans vermesi.
En belirgin farklar bunlar.
Realme 7 mi M31s mi hocam? Bir de sizden "her bütçeye uygun telefon önerisi" konusu beklerim.

Realme 7 mi M31s mi hocam? Bir de sizden "her bütçeye uygun telefon önerisi" konusu beklerim.

Hocam M31s in işlemcisi çok düşük. Onu almak yerine bütçe arttırılıp M51 alınması daha iyi. Kamera önemsiz ise M31s yerine M.21 bile alınır.

İki telefonunda ana amacı farklı. Daha az önce bir arkadaşımda Realme 7 gördüm ve inceledim. Plastik olması acayip sinir bozucu, performansı ise beklediğim gibi.( arkası cam olan Note 9S i kılıflı kullanıyorum o da aynı hissettiriyor ve gözüküyor. Kılıf takılınca pek fark olmuyor. Kılıfı çıkarttıktan sonra ise görünüş olarak Note 9S e hayran kaldım)

İlk kez Realme 7,7 Pro ve Note 9S i karşılaştırma fırsatım oldu. Kendime acıyorum🙃.( klasik olarak 3 kişi beraber PUBG attık da. 30 FPS görmek sinir bozucu. Isınma olarak Realme 7 Pro'ya hayran kaldım. Realme 7 ile telefonum arasında sıcaklık olarak epey bir fark yoktu. Yazılımın bu kadar önemli olacağını kendi gözümle görmem ve MIUI kullanman üzücü)

Arkadaşımın söylediğine göre (Realme 7 Pro kullanan yakın arkadaşım)60Hz ekran çok sinir bozucu ve kısıtlayıcı imiş. Mi 10t Lite almadığı için çok pişmandı. Sonra PUBG atarken telefonları değiştirdik. İyi yanı artık mi 10t Lite almadığı için üzülmüyor.
Kötü tarafı ise bana gülmesi ve Realme 6 Pro istemesi.

(Umarım yazım hatası yapmamışımdır. Note 9sden yazıyorum)

Kısmen katılıyorum ancak 2021 yılında AnTuTu puanı 200knın altında telefon alınmamalı bence 1-2 sene içinde yavaşlayacaktır.
AnTuTu puanına bakarak telefon alınmaz. AnTuTu bir test yöntemi değildir, sadece yol gösterici olabilir.

Önerim: TCL 10 Plus, Galaxy M21, Redmi Note 9 ve Realme 6i seçeneklerinden biri olacaktır.

AnTuTu puanına bakarak telefon alınmaz. AnTuTu bir test yöntemi değildir, sadece yol gösterici olabilir.

Önerim: TCL 10 Plus, Galaxy M.21, Redmi Note 9 ve Realme 6I seçeneklerinden biri olacaktır.

Şimdi burada telefon almak isteyen bir kişiye telefondaki işlemcinin zayıf Cortex A73 ve A53 çekirdeklerini kullandığı için zayıf olduğunu açıklamak biraz zor. Bu sebeple AnTuTu'dan örnek gösteriyorum.

Ama emin olun önerdiğiniz telefonlar 2. seneden itibaren kasmalara başlayacaktır. Bu sebeple işlemcisi en azından Cortex A55 ve A76 çekirdeğine sahip telefonlar alınmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı