2500TL'ye Gaming Laptop Önerisi

Soyledikleriniz bana da mantikli geldi, fikrimi msi yonunde degistirmek uzereyim. Aklima tek takilan islemcisi, acaba bilgisayarin hizi ve akiciligi acisindan sikinti yaratir mi? Monster Abra'da bulunan i7 ile ne kadar fark gosterir?

Monster'daki i7 4700MQ çok daha iyi performans gösterecektir. Intel Core i7 4700MQ vs i5 4200H Bu linkte daha detaylı karşılaştırmayı bulabilirsin. Linkte de göreceğin gibi i7 4 çekirdekli, i5 iki çekirdekli. İşlem gücü olarak i7 önde yani ama ben araştırdığım zaman şu sonuca varmıştım (başkalarının yalancısıyım), oyun için kullanacaksan i5 işini çok rahat görür ama yüksek işlem gücü gerektiren işlerde kullanacaksan i7 almalısın. Yani tamamen senin kullanma alışkanlıklarına bağlı.

Acikcasi yuksek islem gucu gerektiren programlarla hic alakam yok. Benim tek istedigim bilgisayarin hic takilmamasi ve ayni anda birkac isi (LoL oynarken muzik dinleyip internette gezinmek mesela) rahatlikla yapabilmesi. Oyun performansi konusunda bir suphem yok zaten. Olmali mi sizce?

Acikcasi yuksek islem gucu gerektiren programlarla hic alakam yok. Benim tek istedigim bilgisayarin hic takilmamasi ve ayni anda birkac isi (LoL oynarken muzik dinleyip internette gezinmek mesela) rahatlikla yapabilmesi. Oyun performansi konusunda bir suphem yok zaten. Olmali mi sizce?
Bende bir lol oynucusuyum evimdeki monitörle beraber bu işleri bende aynı anda yapacağım, yani bu bilgisayar bu işlemlerin altından çok rahatça kalkar bence.

İki secenek var. GE60 vs Monster Abra. Tercihim GE60. Kalite ve tasarim, ustune ustluk hafiflik ve kalitesi. Performansa bagli kalmamak gerekiyor.

Arkadaşlar ürünün fiyatı düşmüş, hemen sipariş mi etmek lazım yoksa biraz daha beklemeli mi?
MSI GE60 2PC-091XTR Apache i5-4200H 2.8GHz 8GB 1TB 2GB GTX850M 15.6" FreeDOS Notebook | hızlıal.com
Bende bu ürünü takip ediyordum. Bugün fiyatının düştüğünü görünce hemen aldım ama taksitle ilgili birkaç sorun yaşadım. Mühim şeyler değil. Bugün siparişi iptal ettim yarın tekrar siparişi vericem.
Bence bu fiyattan daha fazla düşmez. Yani başka sitelerde 2600 lerde gezen bilgisayarın daha düşeceğini sanmıyorum doğrusu.

Bende bu ürünü takip ediyordum. Bugün fiyatının düştüğünü görünce hemen aldım ama taksitle ilgili birkaç sorun yaşadım. Mühim şeyler değil. Bugün siparişi iptal ettim yarın tekrar siparişi vericem.
Bence bu fiyattan daha fazla düşmez. Yani başka sitelerde 2600 lerde gezen bilgisayarın daha düşeceğini sanmıyorum doğrusu.
Bence de daha fazla düşmeyecektir, bende kredi kartımın kesim tarihini bekliyorum, umarım ozamana kadar tükenmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı