250GB HDD önerisi

Chessboy

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Laptop için almak istiyorum. Garantisi devam ettiği için SSD'yi yükseltemiyorum. Bir HDD alıp onu dönüştürücü ile USB portundan bağlamak istiyorum. Pek bilgim yok, uyumluluk sorunu çıkar mı vb. bir de HDD ile uygun dönüştürücü de söylerseniz sevinirim çünkü galiba farklı sürümleri mevcut, yanlış almak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ana akım alışveriş sitelerinde satılan 1 TB'nin altındaki HDD'lerin tamamı refurbished, yani yenilenmiş üründür, arıza çıkarma ihtimali yüksektir, bunu göz önünde bulundurmalısınız. 1 TB HDD alamam diyorsanız 500 veya 250 GB'lik bir HDD yerine, 120 GB'lik SSD almanızı tavsiye ederim.

2,5 inç boyutunda, yani laptop HDD'si alacaksanız şöyle bir ürün almalısınız:

3,5 inç boyutunda, yani masaüstü HDD'si alacaksanız da şöyle bir ürün almalısınız; ek beslemeli:

Ürünler hakkında bilgim yok, tavsiyelerim değildir; ne tür bir ürün almanız gerektiğini göstermek için attım.

Ana akım alışveriş sitelerinde satılan 1 TB'nin altındaki HDD'lerin tamamı refurbished, yani yenilenmiş üründür, arıza çıkarma ihtimali yüksektir, bunu göz önünde bulundurmalısınız. 1 TB HDD alamam diyorsanız 500 veya 250 GB'lik bir HDD yerine, 120 GB'lik SSD almanızı tavsiye ederim.

2,5 inç boyutunda, yani laptop HDD'si alacaksanız şöyle bir ürün almalısınız:

3,5 inç boyutunda, yani masaüstü HDD'si alacaksanız da şöyle bir ürün almalısınız; ek beslemeli:

Ürünler hakkında bilgim yok, tavsiyelerim değildir; ne tür bir ürün almanız gerektiğini göstermek için attım.
SSD'ler daha pahalı olduğu için HDD almak istedim şuan 120gb SSD var ama yetmiyor 250gb HDD ler ucuz olduğu için daha mantıklı geldi.

SSD'ler daha pahalı olduğu için HDD almak istedim şuan 120gb SSD var ama yetmiyor 250gb HDD ler ucuz olduğu için daha mantıklı geldi.
Fiyatıyla elbette daha mantıklı ancak sıfır değiller. Mesela şu ürünün yorumlarında sağlam olduklarını ancak binlerce saat çalıştırıldıklarını görebilirsiniz:

250 ve 320 GB HDD'leri listeleyip yorumları en iyi olanlardan birini alabilirsiniz. Ucuz ve pratik olsun diyorsanız mutlaka 2,5 inç alın, ek beslemeye gerek kalmadan çalıştırın. 500 GB alırsanız WD Blue'dan şaşmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı