256 GB MacBook Air yeterli mi?

256 GB yeter de ileriye dönük olarak 8 GB RAM yetmeyebilir 16 GB almaya çalışın.

Alırsam kesin 16 GB alırım ama kafam karışıyor. Eğitim için okullarda genelde Windows kullanıldığı için bazı programlarda uyum sorunu yaşayanlar oluyormuş galiba bilginiz var mıdır acaba?

Yetiyor ama sanal makine kullanacak iseniz harici bir SSD ya da HDD öneririm bir de mutlaka clean my Mac Pro gerekli ben şimdiye kadar 50 GB temizledim.

Sanal makineyle hem macOS hem Windows veya Linux kullanabilir miyiz MacBook'ta? Ya da harici SSD ile yapabilir miyiz?

Alırsam kesin 16 GB alırım ama kafam karışıyor. Eğitim için okullarda genelde Windows kullanıldığı için bazı programlarda uyum sorunu yaşayanlar oluyormuş galiba bilginiz var mıdır acaba?
Bölüme göre değişir. Mimarlar sıkıntı yaşıyormuş diye biliyorum ben de ama yazılımda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Sanal makineyle hem macOS hem Windows veya Linux kullanabilir miyiz MacBook'ta? Ya da harici SSD ile yapabilir miyiz?
Evet yapabilirsiniz, internal ssd ile de external ssd ile de hem windows hem linux kullanabilirsiniz. Aynı ssd içerisinde hem windows ham macos da kullanabilirsiniz.

Evet yapabilirsiniz, internal SSD ile de external SSD ile de hem Windows hem Linux kullanabilirsiniz. Aynı SSD içerisinde hem Windows ham MacOS'da kullanabilirsiniz.

Bu pozitif teknoloji ucuza satıyor ya bazıları swap ürün gönderiyor diyor bazıları sorunsuz sıfır ürün gönderiyor diyorlar ne yapmalıyım? 1.5k gibi fiyat farkı var.

Bu pozitif teknoloji ucuza satıyor ya bazıları swap ürün gönderiyor diyor bazıları sorunsuz sıfır ürün gönderiyor diyorlar ne yapmalıyım? 1.5k gibi fiyat farkı var.
Güvenilir yerdir, birçok arkadaşım oradan aldı sıkıntısız bir yer. Ben de oradan alacağım.

Kali çok rahat oynatıyor ama sıkıntı olan VirtualBox kullanılmıyor utm kullanıyor Windows kullanacaksanda Apple silicon da uyum sorunundan dolayı Windows indirirken ara yazılımda indirmen gerekiyor araştırabilirsin YouTube'dan bunu

Kali çok rahat oynatıyor ama sıkıntı olan VirtualBox kullanılmıyor utm kullanıyor Windows kullanacaksanda Apple silicon da uyum sorunundan dolayı Windows indirirken ara yazılımda indirmen gerekiyor araştırabilirsin YouTube'dan bunu.

Hocam ben bunları hiç bilmiyorum. Yarım dönem ingilizcemi geliştirip diğer yarım dönemde yazılıma başlamayı düşünüyorum. Forumlardan YouTube'dan bir şekilde öğrenip yapacağım.

Geri
Yukarı