256 GB SSD mi 512 GB SSD mi?

Bartuu-

Hectopat
Laptop almayı düşünüyorum ama RTX 2060 modelli 1 TB + 512 GB 2070 modelli 1 TB +256 GB neredeyse aynı fiyat hangisini almam daha iyi olur? SSD'ye oyunlarımı kurmak istiyorum diğer diğer programları da aldıktan sonra düşünürüm artık photoshoptur Premier produr falan. İlk 6 oyun yaklaşık 250 GB falan ediyor.
Yükleyeceğim(sürekli oynayacağım) oyunlar:
-GTA V.
-CS:GO.
-Rocket League.
-Rainbow.
-PUBG.
-ETS 2.
Belki Forza 4, CoD MW falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
512 2070 li modellere bakmıştım ama 256 ssdli model arasında çok fark var 14bin nerde 17bin nerde

O zaman 256+ 2070 alıp ilerde paran olunca 512 eklemesi yapabilirsin. Çünkü ekran kartı daha önemli bence. En önemli yükleme ekranı sorunlu oyunlardan 1-2 tanesini kur. Kalanını hdd kullan artık ne yapacaksın.

Belli bir süre idare edersiniz sonrasında SSD eklemesi yaparsınız. Ama 2060'lı olanı alırsanız sonradan değiştirme şansınız olmayacak.

Belli bir süre idare edersiniz sonrasında SSD eklemesi yaparsınız. Ama 2060'lı olanı alırsanız sonradan değiştirme şansınız olmayacak.
mesela 256gb modelini aldım ve sadece windows u ssd ye kurdum diğer her şeyi hdd ye ileride 256 çıkartıp yerine 512 alsam windowsu ona kursam hdd kilere bir şey olmaz değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı