25K için başlangıç motoru tavsiyesi

En güzel başlangıç motoru bana göre Yamaha WR125X (supermoto modeli), X yerine R olan modeli ise Cross modeli. 125CC'de sakın racing almak gibi bir hataya düşmeyin. Ya Naked bakın ya da Supermoto bakın. Racinglerin Tork'u çok düşük oluyor kolay kolay kaçamıyorsunuz bir şeylerden. CBR ve YZF ise artık mide bulandırıyor, her yerde varlar. Dediğim motor gayet sağlamdır ve başlangıç için de iyidir, tork açısından da oldukça iyi. 125CC olan neredeyse her motor da az yakar.
Hocam Yamaha'nın malzemeleri pahalı diye duydum ama ne dersiniz?

Hocam Yamaha'nın malzemeleri pahalı diye duydum ama ne dersiniz?
WR125X bir supermoto modeli olduğu için istediğiniz gibi takılabilirsiniz. İster aliexpress'ten isterseniz de başka bir yerden rahatlıkla Grenaj seti veyahut parça bulunabilir. Aşırı Sağlam motordur kolay kolay yürüyen aksamda sıkıntı çıkmaz.

2 ay önce 38.000 TL'ye R25 2016 model aldı yakın tanıdığım. Kendisi R6 olsun 1000CC olsun kullanmış profesyonel bir sürücü. Kesinlikle o paraya değmez.
Evet çok fazla. Bu motoru sıfırı 16Bin TL'ye çıktığında almaktan vazgeçmiştim. Çünkü o paraları hak eden motorlar değil. Popüler şeyler her zaman pahalı olur. Maksimum sıfır ederi 20Bin TL, tabii piyasanın uçmamış haliyle.

Hocam pardon KM için söylemiştim. Fiyat olarak çok da pahalı değiller gibi. 25-30 bin liraya bulunuyor.
1632410639363.png

WR125X bir supermoto modeli olduğu için istediğiniz gibi takılabilirsiniz. İster aliexpress'ten isterseniz de başka bir yerden rahatlıkla Grenaj seti veyahut parça bulunabilir. Aşırı Sağlam motordur kolay kolay yürüyen aksamda sıkıntı çıkmaz.
Hocam koca Türkiyede 18 tane varmış sorun olur gibi geldi satarken falan. Yoksa tipini beğendim.

KTM 200 Duke bakabilirsiniz. Bir arkadaşım geçen yazdan beri kullanıyor ve memnun.

Motor yerine gayyış gibi masmavi bir dopdulu Renault da alabilirsiniz (!) :D

Geri
Yukarı