26 yaş için tavsiye

KRYPTON1X

Kilopat
Daha fazla  
Evet, başlıkta gördüğünüz gibi 26 yaşındayım. Bilgisayar meraklısıyımdır, oyun oynamayı seviyorum. Televizyon izlemiyorum ama nedense bazılarına battım. 2018'de açık öğretim meslek okula yazıldım. Daha lise diplomasını alabilmek için çabalayan 16-17 yaşındaki muhterem şahıslar "Evlenme yaşına gelmişsin, hala PC derdindesin. ETS oynayacağına gidip gerçek araba alıp, Rally yap." derlerse de sorun yok. Yorum sizde arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evlenme yaşı nedir yav, damızlık hayvan mıyız? 22 yaşındayım, gram vasfım yok ama iç huzurum yerinde. Benim yaşımda saçında kıl kalmamış tanıdıklarım var, iş aşk peşinde koşacağım derken yok olan. Hele Türkiye şartlarında, ETS oynamak bile lüks olmuşken rally yap diyenler uzaylı falan olmalı.

Hedeflerinizi ve isteklerinizi doğru analiz etmenizi ve bu uğurda tüm eleştirilere kulak tıkayarak kararlılıkla yürümenizi tavsiye ederim. 26. yaşımı dün geride bıraktım. Öncesinde hayalimdeki mesleği icra etmek için zor bir yola çıkmıştım. 2,5 sene boyunca bu uğurda ter döktüm. Bu süreçte hakarete varan eleştirilerle karşılaştım. Açıkçası pes etmedim dersem yalan olur ancak her seferinde kendimde bir adım daha ileri gidebilecek motivasyonu buldum. Şimdi yaklaşık 1,5 senedir hayalini kurduğum mesleğin bir mensubuyum ve sözünü ettiğim 2,5 senelik süreçte beni yanlış yapmakla itham eden ve alttan alta yetersiz ve beceriksiz olduğumu ima eden insanların, hiçbir şey olmamış gibi beni övmelerini hayretler içerisinde izliyorum. Bu durum insanı bir yandan tiksindirirken diğer yandan da tuhaf bir haz veriyor. Sizin de bu hazzı tatmanızı dilerim. Başarılar.

Hedeflerinizi ve isteklerinizi doğru analiz etmenizi ve bu uğurda tüm eleştirilere kulak tıkayarak kararlılıkla yürümenizi tavsiye ederim. 26. yaşımı dün geride bıraktım. Öncesinde hayalimdeki mesleği icra etmek için zor bir yola çıkmıştım. 2,5 sene boyunca bu uğurda ter döktüm. Bu süreçte hakarete varan eleştirilerle karşılaştım. Açıkçası pes etmedim dersem yalan olur ancak her seferinde kendimde bir adım daha ileri gidebilecek motivasyonu buldum. Şimdi yaklaşık 1,5 senedir hayalini kurduğum mesleğin bir mensubuyum ve sözünü ettiğim 2,5 senelik süreçte beni yanlış yapmakla itham eden ve alttan alta yetersiz ve beceriksiz olduğumu ima eden insanların, hiçbir şey olmamış gibi beni övmelerini hayretler içerisinde izliyorum. Bu durum insanı bir yandan tiksindirirken diğer yandan da tuhaf bir haz veriyor. Sizin de bu hazzı tatmanızı dilerim. Başarılar.

Benim düşüncem şu yönde evlilik kolay bir şey değil ağır bir sorumluluk gerektirir artı daha gencim daha allaha şükür çalışıyorum bekar olduğum halde 3000 TL ile zor geçim yapabiliyorum bazen yetiyor maaşım bazen yetmiyor ergenlik yıllarını güzel geçiremedim ben 14-15 yaşlarında iş hayatına atıldım televizyon ile işim olmaz çünkü sevmiyorum iş stresini PC oyunlarında atabiliyorum bilgisayar donanım araştırması yapıyorum teknoloji gelişiyor yerinde durmuyor hiçbir şey.

Bir insanın başka bir insana evlilik hususunda baskı yapabilmesi için o kişinin evlilik hayatında yaşayacağı maddi manevi tüm sorunları çözeceğini garanti etmesi gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir garanti söz konusu olmayacağı için evlilik ile ilgili nasihatlere pek de kulak asmamak gerekiyor bence. Bilgisayar donanımları hususunda ise maalesef birine tavsiye verebilecek yeterliliğe sahip değilim ancak sizin gibi dışardan araştırmalarla kariyerini bu yönde şekillendirmiş birkaç insan tanıyorum. Eğer görüşme fırsatı bulabilirsem tekrar buraya yazacağım.

Geri
Yukarı