2600X için sıvı soğutma ve kasa önerisi

Bütçe
1800

mustafist11

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. 2600X işlemcim var ve overcloklu 4 GHz'de kullanıyorum. Kasamda 1 egzoz fan ve 1 ön fan var. İşlemcimi en az 4.2'de çalışıyor görmek istiyorum ve bunun için sıvı soğutucu önerinize ihtiyacım var. Kasam Corsair Spec-01. Yazın bulunduğum şehir çok sıcak olduğu için kasa içi hava akışı çok iyi olan bir kasa önerisine ihtiyacım var. Kararsız kaldığım nokta şu: 3 fanlı olmasından dolayı Xigmatek Aurora 360 sıvı soğutucu ve yanında Zalman N5 MF kasayı düşünüyorum. Kasa ve soğutucu için 1800 lira Max bir bütçem var. Aklımda şöyle bir soru kalıyor keşke Xigmatek 360'ı almasaydım da gidip Cooler Master Masterliquid ML240R alsaydım der miyim? Ya da Cooler Master'ı mı alayım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Sıvı soğutucu gerçekten çok güzelmiş. Fakat ses konusuna baya takıntılıyım. 36 dB gibi bir değer yazıyor. Ses sorunu yaşar mıyım ?

Beğenmemekten ziyade bütçemi biraz aşıyor. Birde şöyle bir durum söz konusu. Yazın Antalya acayip sıcak oluyor. Ben Zalman kasada 9 adet fan takılabilir diye gözüme kestirmiştim. Ekran kartının altında da 2 adet fan var kart biraz daha az ısınır diye düşünmüştüm.

Zalman'da 360mm sıvı soğutma desteği yok. Malzeme kalitesi Phanteks'e göre çok daha kötü.

Ek olarak önde 3 fan ile geliyor. Üste sıvı soğutmaya takacaksınız.
Fan yakacak yer kalmayacak zaten.

Vatan Bilgisayardan Zalmanın bilgilerine baktıgımda radyatör boyutu 360mm diyor. Ben mi yanlış anladım acaba. Malzeme kalitesinden ziyade içi serin olsun yeter benim için. Aklınızda başka bir kombinasyon varsa söyleyin lütfen. Güçlü 240 lık soğutucuda olabilir. Daha geniş ve 140 lık fan takılabilen bir kasayla beraber.

Yeni konular

Geri
Yukarı