2600X için soğutucu önerisi

culsuzbatman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, Ryzen 5 2600X işlemcim boşta 45-50 derecelerde gezip duruyor. Oyuna girdiğimde ise hemen 60-65 derecelere fırlıyor. Maalesef bulunduğum odada çok havadar bir oda değil ve bilgisayarı başka odaya almak gibi bir seçeneğim şimdilik yok. O nedenle daha iyi bir soğutucu almak istiyorum. Bütçem ise 300-400 TL civarı. Sizce iyi bir hava soğutma fayda sağlar mı yoksa biraz para biriktirip iyi bir sıvı soğutma mı almalıyım? Bu arada kasam Corsair Carbide Spec Delta, anakartım ise Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar, Ryzen 5 2600X işlemcim boşta 45-50 derecelerde gezip duruyor. Oyuna girdiğimde ise hemen 60-65 derecelere fırlıyor. Maalesef bulunduğum odada çok havadar bir oda değil ve bilgisayarı başka odaya almak gibi bir seçeneğim şimdilik yok. O nedenle daha iyi bir soğutucu almak istiyorum. Bütçem ise 300-400 TL civarı. Sizce iyi bir hava soğutma fayda sağlar mı yoksa biraz para biriktirip iyi bir sıvı soğutma mı almalıyım? Bu arada kasam Corsair Carbide Spec Delta, anakartım ise Gigabyte B450M S2H.
Sıvı Soğutma almana gerek yok Hava Soğutucu al dostum

Biraz araştırdım da Arctic Freezer 34 Esports Duo gözüme çarptı. Sizce bu yeterli olur mu ? Başka ürün öneriniz varsa ona da bakarım. Soğutucular konusunda çok bir bilgim yok maalesef.

Oyuna girdiğim ilk 5-10 dakika içerisinde 60 derecelere çıkıyor. Yaklaşık 1 saat oyun oynadığımda maksimum 75 dereceyi gördüm. Normal mi yoksa fazla mı ?
İşlemcinin fanları düşük hızda dönüyorsa biraz artırabilirsiniz. Sıcaklık çok yüksek değil ama içinizin rahat etmesi için eğer bütçeniz varsa kule tipi bir soğutucu alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı