2600X sistemden gelen cızırtı sesi

aerdemcel_0

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Yaklaşık 1.5 hafta önce QP Bilişim'den QP Super V2 sistemini aldım. Ama son zamanlarda oyun oynarken bilgisayarın arka tarafından bir cızırtı geldiğini fark ettim ekran kartı veya PSU olması lazım diye düşünmekteyim. PSU 600W R5 2600X GTX 1660 Super Gaming X. Sorun neden kaynaklanıyor acaba?

Merhabalar. Yaklaşık 1.5 hafta önce QP bilişim'den QP super V2 sistemini aldım. Ama son zamanlarda oyun oynarken bilgisayarın arka tarafından bir cızırtı geldiğini fark ettim ekran kartı veya PSU olması lazım diye düşünmekteyim. PSU 600W R5 2600X GTX 1660 Super Gaming X. Sorun neden kaynaklanıyor acaba?

PSU markası nedir?

Evet hocam oyun esnasında
Evet coil whine yaşıyorsunuz. Hangi parça da olduğunu anlayabilmek için PSU'ya farklı bir ekran kartı takın ve tekrar oyuna girin ses gelmezse ekran kartındandır. Coil whine'ın herhangi bir zararı yoktur sadece ses çıkartır ancak isterseniz garanti kapsamında değiştirirler.

Evet coil whine yaşıyorsunuz. Hangi parça da olduğunu anlayabilmek için PSU'ya farklı bir ekran kartı takın ve tekrar oyuna girin ses gelmezse ekran kartındandır. Coil whine'ın herhangi bir zararı yoktur sadece ses çıkartır ancak isterseniz garanti kapsamında değiştirirler.
Bir sorum daha olacaktı. Resident evil 7 oyununda fps drop yaşıyorum. Acaba coil whine performans düşürür mü veya başka bir sıkıntı var mıdır?

PSU'dan kasaya tekme atın ses düzeliyor Türk usulu aynısı bana da oluyor.
Aman hocam ya uçtu pc fiyatları. Başıma bir şey gelmesin 😄
Dostlar hem PSU'dan hem de ekran kartından geliyor ses onu fark ettim. PSU'dan her zaman ekran kartından oyun açınca ses geliyor. Korkmaya başladım, sistem gümbürtüye gitmesin sonra.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı