2666MHz RAM'i 3000MHz yapmak

Zaur Ali

Centipat
Selam. Ben 24 GB 16x8 2666MHz RAM'ımı overclock ile 3000MHz veya ustu yapmak istiyorum. Laptopumun destekler mi sizce veya herhangi bir sorun oluşu yaparsam,

Laptopumu 2 yıl önce bu siteden satın aldım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1656349347628.png

Y540 için DDR4 3200Mhz'lik RAM eklenebileceği gösteriliyor. Bunun anlamı anakartın 3000MHz yi'de destekliyor. BIOS üzerinden artırmayı deneyin, zaten olmazsa windows başlatılmayacak veya başlatılsa bile oyun oynarken veya bir süre geçtikten sonra windows otomatik olarak kitlenir, yeniden başlatıp BIOS'dan eski haline alırsınız. Ciddi bir sorun olmaz.

Overclock ayarını arasan da büyük ihtimalle bulamazsın, laptopların neredeyse hiçbirinde RAM overclock desteği yok. Zaten i7 9750H maksimum 2666MHz destekliyor.

Bi
Eki Görüntüle 1433694
Y540 için DDR4 3200Mhz'lik RAM eklenebileceği gösteriliyor. Bunun anlamı anakartın 3000MHz yi'de destekliyor. BIOS üzerinden artırmayı deneyin, zaten olmazsa windows başlatılmayacak veya başlatılsa bile oyun oynarken veya bir süre geçtikten sonra windows otomatik olarak kitlenir, yeniden başlatıp BIOS'dan eski haline alırsınız. Ciddi bir sorun olmaz.
osdan nasıl yapa bilirim ?

Overclock ayarını arasan da büyük ihtimalle bulamazsın, laptopların neredeyse hiçbirinde RAM overclock desteği yok. Zaten i7 9750H maksimum 2666MHz destekliyor.
İ7 maksimum base ayarlarda destekliyor bilfiğim kadarıyla. Bir yerde okudum eöer oberclock yapılırsa mhznı artırmak olur. Uyöun görürmüsünüz ?

Kendinizinkini demedim, o base ayarı dediğinizi bahsettim. Yani o şekilde laptopta RAM OC yapan birini gördünüz mü? Görseniz de kendi BIOS'unuzda bu ayar yoksa zaten yapamazsınız.

Geri
Yukarı