27" 1080p 144Hz IPS monitör önerisi

Bütçe
2300

Raphael1

Zeptopat
Daha fazla  
Aşağıya yazacağım birkaç model arasında kaldım, IPS panel olması önemli. Eğer fiyat çok iyiyse 24" düşünebilirim ama 27" tercihimdir. Hem video izlemek hem de kompetitif oyun oynarken kullanacağım. Bütçem azami 2300 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu öneririm:
Kullanıyorum. Geçen ay Vatanbilgisayar'da 2450 TL'ye almıştım. 10 BIT, 144 HZ, 1 milyar renk, geniş renk gamutu, yüksekliği ayarlanabilir stand, yazılımı ile çeşitli profiller yapıp o profilleri devreye alabilecek uygulamaları seçme...
İncelemem:

Şunu öneririm:
Kullanıyorum. Geçen ay Vatanbilgisayar'da 2450 TL'ye almıştım. 10 BIT, 144 HZ, 1 milyar renk, geniş renk gamutu, yüksekliği ayarlanabilir stand, yazılımı ile çeşitli profiller yapıp o profilleri devreye alabilecek uygulamaları seçme...
İncelemem:
Yanlış flood :D.

Şunu öneririm:
İncelemem:
Hocam bütçemin biraz üzerinde kalıyor malesef. Benim gösterdiğim MSI'dan tek farkı 10 bit olması mıdır?

MSI G271 ile sizin dediğiniz model arasında.
Mag274R- G271
Parlaklık: 300 - 250
Renk sayısı 1 milyar - 16.7 milyon
Renk derinliği 10 BIT- 8 BIT
sRGB renk gamutu %132 - %120
DCI-P3 renk gamutu %95- %92
Yüksekliği ayarlanabilir stand var - yok

MAG274R ekran özellikleri :
AMD FreeSync HDR (High Dynamic Range), NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), AMD FreeSync Premium, Titreşimi Azaltma (Flicker-free)

G271 ekran özellikleri:
AMD FreeSync, Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Titreşimi Azaltma (Flicker-free)

MAG274R diğer ek özellikler:
Arka Aydınlatma, HDR Ready, Kişiselleştirilebilir Arka Aydınlatma, MSI Mystic Light, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT)

G271 diğer ek özellikler:
Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT)

Kaynak:

Geri
Yukarı