27" 1920X1080 çözünürlük piksel sorunu

BETERZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

27" VA panel James Donkey monitör kullanıyorum. Yazılarda, uygulama simgelerinde pixel sorunu mevcut ve net değil. Clear type açık. Ekran kartı Driver'ları kurulu. Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. Yardımınızı beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

27" VA panel James Donkey monitör kullanıyorum. Yazılarda, uygulama simgelerinde pixel sorunu mevcut ve net değil. Clear type açık. Ekran kartı Driver'ları kurulu. Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. Yardımınızı beklemekteyim.
27'' monitör 1080P'de pikselleşme yapıyor. Yani öyle olması doğal. Eğer çok rahatsız ediyorsa uzaktan kullanmaya çalışın.

Keskinleştirme gibi bir ayar varsa kökleyin ama 1080p 27 inch çok uzaktan bakılmadığı sürece düşük piksel yoğunluğundan dolayı rahatsız eder, pikselleri sayarsınız.

Başka bir sorundan bahsetmiyorsanız yapacak bir şey yok gibi.

27'' monitör 1080P'de pikselleşme yapıyor. Yani öyle olması doğal. Eğer çok rahatsız ediyorsa uzaktan kullanmaya çalışın.
Keskinleştirme gibi bir ayar varsa kökleyin ama 1080p 27 inch çok uzaktan bakılmadığı sürece düşük piksel yoğunluğundan dolayı rahatsız eder, pikselleri sayarsınız.

Başka bir sorundan bahsetmiyorsanız yapacak bir şey yok gibi.

Daha önce keskinlik vardı pixelleşme çok rahatsız etmiyordu ama sonra bir şey oldu ve pixeller daha da çoğaldı. Örnek bir fotoğrafı koydum

Dosya Ekleri

• 20200823_210904.jpg
    20200823_210904.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 71
Tekrar merhaba,

Sorunu monitör görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları > görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > monitör > ekran yenileme sıklığı > 144hz yaparak çözdüm.

Sorun yaşayan arkadaşlar bu şekilde işlem yapabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı