27 inç 2K Curved monitör tavsiyesi

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

2K çözünürlüklü 27 inç boyutunda IPS panel Curved bir monitör arıyorum. En az 144 Hz 1 ms olacak şekilde bütçe 5 bin TL. MSI - ASUS - AOC markalarından önerebileceğiniz bir model var mı yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS panel Curved monitör piyasada yok daha çok VA panaller var önceliğin renk iste düz ekran almanı öneririm.

Curved monitörlerde sadece VA panel var maalesef. Curved olması için IPS'den vazgeçmemek lazım. Bu monitör güzeldir hocam.

Samsung marka almayı düşünmüyorum teşekkürler

IPS panel Curved monitör piyasada yok daha çok VA panaller var önceliğin renk iste düz ekran almanı öneririm.
Piyasada yok derken üretilmiyor mu acaba yoksa çok mu pahalılar ?

VA panel konusunda emin değilim görüntüye önem veren birisi olduğum için bana yetmeyebilir

Curved monitörlerde sadece VA panel var maalesef. Curved olması için IPS'den vazgeçmemek lazım. Bu monitör güzeldir hocam.

Hocam Curved monitörlerde hiç mi IPS üretilmiyor ? Evet görüntü kalitesi için IPS istiyorum. Kaliteli VA panellerin IPS panellerden geri kalır olmadığını söylediler ama emin olamadım

Son düzenleme:
Üretilmiyor diye biliyorum, sanırım IPS ekrana kavis verilemiyor.

ASUS TUF GAMING 27" VG27AQZ 165Hz 1ms HDMI DP FreeSync G-Sync ELMB HDR WQHD Gaming Monitör | ITOPYA

ViewSonic XG2705-2K 27" 1ms QHD Freesync Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
(bunun fiyatı düşer muhtemelen 10bit ekran var 120hz de 10 bit açabiliyorsun) kendi kullandığım monitör genelde oyun için aldım bunu ve renklerinden tasarım monitörüm kadar değil tabi ama tatmin edici bir doygunluğu olduğunu söyleyebilirim.
akakceden bakarsın geneline bu monitörlerin üzeceğini düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Üretilmiyor diye biliyorum, sanırım IPS ekrana kavis verilemiyor.

ASUS TUF GAMING 27" VG27AQZ 165Hz 1ms HDMI DP FreeSync G-Sync ELMB HDR WQHD Gaming Monitör | ITOPYA

ViewSonic XG2705-2K 27" 1ms QHD Freesync Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
(bunun fiyatı düşer muhtemelen 10bit ekran var 120hz de 10 bit açabiliyorsun) kendi kullandığım monitör genelde oyun için aldım bunu ve renklerinden tasarım monitörüm kadar değil tabi ama tatmin edici bir doygunluğu olduğunu söyleyebilirim.
akakceden bakarsın geneline bu monitörlerin üzeceğini düşünmüyorum.
Sanırım IPS panelden vazgeçmemek için curved monitörlerden vazgeçicem. Bunların hepsi benim bütçemi aşıyor. Acaba yakın zamanda kampanya vs olur mu ? Dolar da her gün arttığı için ürünlere zam gelecek korkusu var.

Bu arada AOC monitörleri nasıl buluyorsunuz önerir misiniz ?

İlk istediğim marka Asus'tu ama Msı markasını daha çok önerdiler bu 3 markanın ürünleri arasında kararsız kaldım. Özellikle Asus Tuf serisi sıkıntılı mı bilginiz var mı ?

Son düzenleme:
Kullanma fırsatım pek olmadı ViewSonic monitörleri iyi indirmlerden aldığım için ve tatmin ettikleri için hala kullanmaktayım size de o yüzden önerdim ama bu markaların üzeceğini sanmıyorum.

5K bütçe belirtmişsiniz bence de bunu alman en iyisi.

Sanırım IPS panelden vazgeçmemek için Curved monitörlerden vazgeçicem. Bunların hepsi benim bütçemi aşıyor. Acaba yakın zamanda kampanya vs olur mu? Dolar da her gün arttığı için ürünlere zam gelecek korkusu var.

Bu arada AOC monitörleri nasıl buluyorsunuz önerir misiniz?

İlk istediğim marka ASUS'tu ama MSI markasını daha çok önerdiler bu 3 markanın ürünleri arasında kararsız kaldım. Özellikle ASUS TUF serisi sıkıntılı mı bilginiz var mı?

Hocam benim attığım monitör bütçenizi aşmıyor. AOC monitörlerin bazılarında kronik ghosting görülüyor. TUF monitörlerde IPS tercih edilmiyor, renk kalitesi soluk ve kötü olduğunu için. MSI da diğer monitörlere kıyasla daha pahalı. İndirimde güzel bir model bulunursa alınabilir. Fakat benim attığım monitör 4200TL civarı, bütçe değişmediyse düşünebilirsiniz.

Geri
Yukarı