27 inç mi 24 inç mi?

Escan

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Video montaj ve kurgu yapıyorum freelencer olarak
Arkadaşlar merhaba öncelikle kafamı karıştıran bir soru sormak istiyorum. Sizlere uygun fiyata 27 inç ve 24 inç iki tane monitör buldum ikisi de 1080p aralarındada 200 TL gibi bir fark var açıkcası. Şu an 13 inç bir MacBook Pro ekranı kullanıyorum ve büyük bir ekran istiyorum.

Şunu söylemem gerekirse detay olarak masam 60cm en ine. Bu arada monitörü duvara montajlıyacağım. Çift ekran yapacağım önlü arkalı önde Mac arkada da monitör gibi düşünün, internette yazanlara göre 27 inç 2K alınması söyleniyor fakat öyle bir bütçem yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Almayı düşündüğüm monitör bu ve bir de oyun oynamıyorum ayriyetden 24 inçlik monitörde bunlan aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
çok yakından kullanmayacaksan 27" 1080p çok rahatsız etmez, ama 1080p için en ideal boy bence 24" dir.

edit: duvara montaj için 27" daha güzel olabilir.

Bir süredir 1080p 27'' kullanıyorum gayet memnunum 24'' bana küçük geliyor. Kişiden kişiye değişir bir mağazadan falan gidip denemen daha iyi olur. Ben de o 1080p 27'' olmaz diyenleri okumuştum gayet de oluyor.

27 inc monitörün ppi sayısı daha düşük olacağı için yakından pikselleri daha rahat sayarsın. 24 inc monitörde ppi sayısına bakarak karar verebilirsin ama monitörden monitöre değişir tabii.

Daha önce 32" 2K kullanıyordum, bozuk piksel çıkınca iade ettim. Şimdi 27" 1080p ASUS VG27VQ kullanıyorum ve pikseller belli ediyor kendini o yüzden hiç memnun değilim 1080P'den ve tavsiye etmem açıkçası. Ama uzaktan dizi, film için kullanılacaksa olabilir. Yoksa oyun oynarken ne kadar uzak olabilirsin ki, rahatsız ediyor her türlü oyunda maalesef. 24" bana ufak gelir ama bu iki ekran arasında kaldıysan da 27" derim. 2K alabiliyorsan zorla bence biraz, yoksa çok takılma artık hayırlı olsun şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı