27 inç monitörden 24 inç monitöre geçme

Gapirkont

Kilopat
ViewSonic XG 2705-2 modelini kullanıyordum 1 aydır. FPS oyunlarında vs. çok büyük geldiği için ofiste bulunan ViewSonic XG2405 modelini getirdim ve onu kullanıyorum şu an. Ama bir türlü alışamadım, renkler bir garip geliyor, bir noktaya baktığımda sanki etrafındaki pikseller hafif renk değiştiriyormuş gibi geliyor ve bu durum çok rahatsız edici. Bu durum psikolojik midir sizce? Zamanla düzelir mi? (XG2705-2 1 aylıktı, XG2405 ise 3 yıllık)
Karşılaştırması ise bu şekilde.

Ben de XG 2405 kullanıyorum, bahsettiğiniz renk değiştirme durumu ben de olmuyor.

Daha önce kullanıyordum bunu, uzun süre sonra tekrardan kullanmaya başladım. Önceden yoktu ancak şu an var. Psikolojik sanırım ortaya bakarken etraf hafif sarı gibi oluyor, rahatsız edici bir görüntü tam açıklayamıyorum ama. Sarı gibi oluyor dediğim yere bakınca da diğer taraflarda öyle bir görüntü oluyor. Umarım alışabilirim.

Daha önce kullanıyordum bunu, uzun süre sonra tekrardan kullanmaya başladım. Önceden yoktu ancak şu an var. Psikolojik sanırım ortaya bakarken etraf hafif sarı gibi oluyor, rahatsız edici bir görüntü tam açıklayamıyorum ama. Sarı gibi oluyor dediğim yere bakınca da diğer taraflarda öyle bir görüntü oluyor. Umarım alışabilirim.
Bence siz çerçeveye alışamamışsınız.

27 inç 1080p fps için çok kötü. FPS oynayana 22 inç 1080p öneririm. 4k 27 inç de fena değil ama bir tık bakış mesafesini arttırmak lazım.

Bence siz çerçeveye alışamamışsınız.

Hocam piksellerin renk değiştiriyor, sararıyor gibi olmasının çerçeveyle alakası var mıdır?

27 inç 1080p FPS için çok kötü. FPS oynayana 22 inç 1080p öneririm. 4K 27 inç de fena değil ama bir tık bakış mesafesini arttırmak lazım.

Evet biliyorum, o sebeple 24 inç 1080P'ye geçtim ancak dediğim gibi rahatsız edici bir görüntü var şu an. Sanırım öncekiyle bunun panelleri farklı, o sebeple alışmam gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı