27 inç veya 32 inç monitör önerisi

Ben marka veya model önermeyeceğim her marka veya modelde sorun çıkma ihtimali mevcut tamamen şans işi. Ben 27" inç monitör kullanıyorum ve açıkçası biraz zorlanıyorum. Öyle videolarda veya resimlerde göründüğü gibi değil karşısına oturunca resmen TV gibi geldi. Bir türlü alışamadım belirli bir süreden sonra gözleri fena halde yoruyor. Belki ilk defa kullanıyorum diye ama bilemiyorum. Sen bir de 32" inç demişsin aman Allah'ım tasavvur edemiyorum onda nasıl zor olur. Eğer masanız büyük değil ise bence 24" inç en ideal oyun için tabi bu 27" inç monitörün uygun olmadığı anlamına gelmiyor. Ama benim gibi masanız küçük ve yakından oturuyorsanız 27" inç kullanmak gerçekten zor ve son derece yorucu oluyor. 32" inç bildiğin televizyon zaten yani bence yakın mesafe oturuşta oyun için kesinlikle uygun değil ve aynı zamanda göz sağlığı açısından fena zararlı olu diye düşünüyorum. Monitöre ne kadar mesafeden bakacaksınız alırken buna göre boyut seçmelisiniz.

8 bit veya 10 bit bu ne işe yarıyor hiç bilmiyorum ama, gözle görülür bir fark olur mu dersiniz? Artık aldık yani üzmeyin beni 😅
Hayırlısı olsun diyip kunuyu uzatmadan 😅 hatta diğer arkadaşlardan falan soran eden olur cevap yazmak zorunda kalırım size tavsiyem yukarıdan takip etmeyi bırak kısmını işaretleyin derim. 🙂

Selam dostum hala monitör almayı düşünüyorsan Media Markt 3 günlük indirime başladı Link burada.

Hocam harika birisiniz cok tesekkur ediyorum. Monitore 3 bin vercegime TV aliyim bari dedim siparis verdim simdi tekrar Tv’yi iptal edip bunu almak istiyorum napsam kararsizim :)

Firsati kacirmamak icin siparis veriyim, en kotu 2 hafta icinde iade ederim diye dusunuyorum bakalim kararsizim..

TV nin yeri başka inpud lag yaşarsınız TV de, yinede sizin bileceğiniz iş ben PC de TV bir zamanlar araştırma yaptım PC için uygun bir TV bulamadım Geçen hafta tekrar bir araştırma yaptım sonuç değişmedi TV PC de hala sıkıntılı.

TV nin yeri başka inpud lag yaşarsınız TV de, yinede sizin bileceğiniz iş ben PC de TV bir zamanlar araştırma yaptım PC için uygun bir TV bulamadım Geçen hafta tekrar bir araştırma yaptım sonuç değişmedi TV PC de hala sıkıntılı.

Yok ya laptop’i baglamak icin almadim Tv’yi. Bu Samsung’u alsam mi yoksa Asus’un 240 Hz monitorleri var CS icin falan hemen hemen ayni fiyat onlara mi yonelsem kararsizim.

Yok ya laptop’i baglamak icin almadim Tv’yi. Bu Samsung’u alsam mi yoksa Asus’un 240 Hz monitorleri var CS icin falan hemen hemen ayni fiyat onlara mi yonelsem kararsizim.
İyi bir FPS oyuncusu iseniz 240 Hz almalısınız.BenQ Zowie XL2546 240HZ çok iddealı bir monitör, pek çok Twitch yayıncısı bu monitörü kullanıyor. Fiyatı da baya yüksek bu arada 🙂
Birde bu var tabi buda güzel bir monitör asus link

Geri
Yukarı