27 Mbps internet 1 Mbps'ye düştü

Daha fazla  
Meslek
Anestezi Teknikeri
Merhaba. 3 haftadır TurkNet kullanıyorum. 27Mbps olan internetim, sabahtan beri 1Mbps'e düştü. Müşteri hizmetleri sabahtan beri bir sonuca ulaştırmadı. Modem arayüzünden vs. yapabileceğim bir kontrol var mıdır?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    160,8 KB · Görüntüleme: 32
Neye ve kime göre? Türkiye'deki altyapıda dedikleri hızı tamı tamına veren firmalar var. Ama tabii yurt dışındaki hizmete kıyaslarsak durum dediğiniz gibi.

Size 1Mbps download veriyorlar daha üstünü alamazsınız. Hemen TurkNet'le iletişime geçin.

Hocam haftalardır sorunsuz şekilde 27Mbps kullanıyorum. Neden bir anda böyle bir şey oldu ki?

Modemi resetledim ancak çare olmadı hocam.
Hat değerleriniz çok iyi değil bu da etkiler ancak bu kadar etkilemez. Müşteri hizmetleriniz ile konuştunuz mu?
Edit: Şimdi farkettim altyapınızda bir problem olabilir, altyapınızın size verdiği maksimum değerler de şu anki değerleriniz. Yani ISS kaynaklı bir şey yok gibi, müşteri hizmetlerini arayıp çalışma var mı yok mu öğrenin yoksa da arıza kaydı açtırın derim.

Hat değerleriniz çok iyi değil bu da etkiler ancak bu kadar etkilemez. Müşteri hizmetleriniz ile konuştunuz mu?
Edit: Şimdi fark ettim altyapınızda bir problem olabilir, altyapınızın size verdiği maksimum değerler de şu anki değerleriniz. Yani ISS kaynaklı bir şey yok gibi, müşteri hizmetlerini arayıp çalışma var mı yok mu öğrenin yoksa da arıza kaydı açtırın derim.

Ta sabahtan açtırdım hocam arıza kaydını. Bir kere dönüş yaptılar gün içinde. Online işlemlerden baktığımda; "Türk Telekom'a iletildi." yazıyor. Başka da hiçbir bilgi yok elimde maalesef.

Ta sabahtan açtırdım hocam arıza kaydını. Bir kere dönüş yaptılar gün içinde. Online işlemlerden baktığımda; "Türk Telekom'a iletildi." yazıyor. Başka da hiçbir bilgi yok elimde maalesef.
Hocam büyük ihtimalle alt yapı ile ilgili bir sorun alt yapı Türk Telekom'un olduğu için onlara bildirmiş olabilirler. En fazla bir kaç güne çözülür kafaya takmayın.

Geri
Yukarı