27" monitör tavsiyesi

Toliciga

Hectopat
Merhaba,

Oyun oynanmayan, sadece internet, film ve dizi amaçlı kullandığım dizüstü bilgisayarım ve PS4'ü bağlamak için bir monitöre ihtiyacım var. Yaklaşan Black Friday indiriminde almam gerekiyor. Bütçe maksimum 1200 TL. PS4'te FIFA, GTA 5, F1 gibi oyunları oynarım onun dışında film ve dizi çok izlerim bu yüzden renk kalitesi çok önemli. Oyun oynarken sıkıntı çıkarmasın. 27 inç benim için ideal boyut curved bir model olursa çok güzel olur. Samsung ve AOC marka tercihimdir. Önerilerinizi beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung LC24RG50FQMXUF (C24RG5) (C24RG50FQM) Monitör
Bu monitör işinizi görecektir. VA panel ama çok kaliteli olduğu söyleniyor.
AOC 27V2Q Monitör
Üstteki ise IPS panel ama curved değil. İllaki curved alacağım diyorsanız üstteki monitör en iyi tercih olacaktır. Ben curved olmasından çok renk kalitesine, doygunluğuna önem veriyorum diyorsanız alttaki monitörü öneriyorum. 2 monitörde oyun olarak ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Samsung 27" LC27F396FHMXUF 24 inç lik modelini kullanmıştım gayet de memnundum zaten oyun oynamayacağınızdan dolayı bu idealdir diye düşünüyorum.Şu anda trendyolda 1100 tl olması lazım.Bence en güzel görüntüyü veren monitörler Samsungdadır.

Samsung 27" LC27F396FHMXUF 24 inç lik modelini kullanmıştım gayet de memnundum zaten oyun oynamayacağınızdan dolayı bu idealdir diye düşünüyorum.Şu anda trendyolda 1100 tl olması lazım.Bence en güzel görüntüyü veren monitörler Samsungdadır.
Bende aynı monitörü kullanıyorum memnunum şiddetle tavsiye ederim. Ben masaüstü kullanımda 27 inch çok büyük olacağı ve yeterince uzak mesafede olamayacağımdan almadım. Hiçbir ışık sızması ve ölü piksel görmedim kavisli olması artısı. Diğer artıları ise şöyle
  • On screen display yani ekrandan ayar yapabilmesi
  • Adaptörünün dışarıda olup monitörün ısınmaması güç kablosu ve adaptörün şık olması
  • Ayaklarının şık olması
  • Kaliteli bir VA panele sahip olması
TEK EKSİSİ İSE
  • HDMI kablo çıkmaması
ekleme yapayım azıcık ghosting var fakat günlük kullanımda hiç rahatsız etmedi ufo test yaptım oradan anladım oda fazla bir miktar değil hikaye modu oyunlar oynayacaksan genelde 60hz yeterlidir bunlar için ve ghosting'i tecrübe etmen ise çok zor olacaktır şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı