27" monitörde görüntü yırtılıyor

JeyeF

Hectopat
Merhabalar,
ASUS VP278 isimli monitörü kullanmaktayım. Problemim şu ki oyunlarda ve masaüstünde mouse imlecini oynattığımda dahi arkasında bir iz bırakıyormuş gibi oluyor. Ekran kartım GTX 1650 Super. Oyunlarda ise bu olay cisimlerin - nesnelerin arkasından çıkıyor. CS:GO gibi oyunlarda çok zorun yaratmasa da grafik kalitesi yüksek oyunlarda rahatsız edici derecede artıyor. Çözümünü bilen var ise yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

WhatsApp Image 2021-08-02 at 04.57.23.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu probleme ghosting deniyor ama muhtemelen moderatör başlığı kusursuz hali ile düzeltmiş 🙃. Kontrastı arttırın veya varsa OverDrive modlarını kurcalayın. Haricinde monitörü değiştirmek dışında çözüm yok.

Bu probleme ghosting deniyor ama muhtemelen moderatör başlığı kusursuz hali ile düzeltmiş 🙃. Kontrastı arttırın veya varsa OverDrive modlarını kurcalayın. Haricinde monitörü değiştirmek dışında çözüm yok.
Peki bu monitörün kusurlu olduğu anlamına mı geliyor? Garantisi devam ediyor eğer öyleyse götürebilirim.

Peki bu monitörün kusurlu olduğu anlamına mı geliyor? Garantisi devam ediyor eğer öyleyse götürebilirim.
Bu tüm seride de olabilir, sadece sizin ürününüzde de olabilir. İnternette bu monitör hakkında bir test bulamadığım için bir yorum yapamam. En kesin olarak iade edip daha başarılı bir modele geçmek denebilir.

Bu tüm seride de olabilir, sadece sizin ürününüzde de olabilir. İnternette bu monitör hakkında bir test bulamadığım için bir yorum yapamam. En kesin olarak iade edip daha başarılı bir modele geçmek denebilir.
Anladım, teşekkür ederim.
@JeyeF NVIDIA Denetim Masası üzerinden G-Sync ayarı açıksa kapatın. Anladığım kadarıyla monitörünüzün G-Sync özelliği yok.
yok evet. Kapattım ama gözle görülür bir değişim olmadı ghosting devam ediyor hala.

Geri
Yukarı