27"+ oyun ve film odaklı monitör tavsiyesi

Devrim Aydemir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Devrim.

24" monitörümün yetersiz gelmesi sebebiyle 2k veya 4k çözünürlükte monitör arayışı içine girdim. Monitör için bütçem 3200 TL dolaylarındadır. Seçim için önemli kriterler sırasıyla;
  • 27 inç üzeri (Yataktan film izlemek için) ekran boyutu.
  • Kaliteli, renkleri uygun veren panel, hızlı ve ghosting ile color banding sorunları olmaması veya minimum düzeyde olması.
  • 2k veya 4k çözünürlükte olması
  • Yüksek tazeleme hızına sahip olması.
Buna göre yaptığım küçük çaplı araştırmada şu monitörleri gözüme kestirdim.

MSI Optix MAG27C 27″
SAMSUNG C57HG70 27"

Bu monitörlerin üretim yılını da baz alarak günümüz teknolojilerinden ne kadar gerideler bilmiyorum, öneri yaparken kısa bilgilendirmeler de yapabilirseniz çok mutlu olurum.

Merhabalar, ben Devrim.

24" monitörümün yetersiz gelmesi sebebiyle 2k veya 4k çözünürlükte monitör arayışı içine girdim. Monitör için bütçem 3200 TL dolaylarındadır. Seçim için önemli kriterler sırasıyla;
  • 27 inç üzeri (Yataktan film izlemek için) ekran boyutu.
  • Kaliteli, renkleri uygun veren panel, hızlı ve ghosting ile color banding sorunları olmaması veya minimum düzeyde olması.
  • 2k veya 4k çözünürlükte olması
  • Yüksek tazeleme hızına sahip olması.
Buna göre yaptığım küçük çaplı araştırmada şu monitörleri gözüme kestirdim.

MSI Optix MAG27C 27″
SAMSUNG C57HG70 27"

Bu monitörlerin üretim yılını da baz alarak günümüz teknolojilerinden ne kadar gerideler bilmiyorum, öneri yaparken kısa bilgilendirmeler de yapabilirseniz çok mutlu olurum.
Dediğin özelliklerde bu model var. Bir tek AMD ekran kartın varsa G-Sync senin için gereksiz olabilir.
31.5 gibi daha büyük bir ekran daha iyi olur dersen de bu modelin fiyatı gayet uygun.

Son düzenleme:
Dediğin özelliklerde bu model var. Bir tek AMD ekran kartın varsa G-Sync senin için gereksiz olabilir.
31.5 gibi daha büyük bir ekran daha iyi olur dersen de bu modelin fiyatı gayet uygun.

Hocam iki monitörü de video olarak inceledim. Keşke ASUS modelinin 32 inç panellisi olsaydı :) Diğer monitöre kıyasla ASUS VG27AQ modelini yenilik ve teknoloji olarak beni daha çok cezbetti. Daha farklı seçenek önerisi gelmezse eğer bu modelde mutabık kalabilirim.

Ayrıca G-Sync olmaması sorun değil, monitörden başlayarak komple bilgisayarımı güncelliyorum.

Hocam düzeltiyorum, 31.5 inç modelini buldum alttaki linke. 2 model arasında fark var mıdır? F/P olarak bana çok mantıklı geldi.

LINK
Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar.
@Recep Baltaş @Ali Güngör Merhabalar. Yardımlarınıza ihtiyacım var, arada kaldım...
Samsung c27hg70 alındı...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı