2700 TL'ye Laptop Tavsiyesi

relaxbatu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTA 5 gibi oyunlar oynamak için alacağım bir 10 güne kadar. 2700 tl bütçem var. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabikide gddr5 olan aynı iki ekran kartı biri ddr3 diğeri ddr5 ise aradaki performans farkı %25i buluyor.
Biri A5 biri A7 ama hangisini önerirsiniz?

Tabikide gddr5 olan aynı iki ekran kartı biri ddr3 diğeri ddr5 ise aradaki performans farkı %25i buluyor.
Yani demek istediğim A5 modelinde 2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX860M 128-Bit DX11.2 ekran kartı var A7'de ise 2GB DDR3 nVIDIA® GeForce® GTX950M 128-Bit DX11 ekran kartı var hangisi daha iyidir?

Ya aslında GTX serisi ekran kartları değişebilir diyorlar ama ben yinede arayıp bilgisayarın modelini söyleyip direk adamların yetkili servisine sor derim önce bir çünkü GTX bile olsa anakarta entegre edilmişse biraz sıkıntılı olur değişim. Ama bu konuda kesin emin değilim belki mxm slotu sayesinde değişim yapılabiliyordur.

Ya aslında GTX serisi ekran kartları değişebilir diyorlar ama ben yinede arayıp bilgisayarın modelini söyleyip direk adamların yetkili servisine sor derim önce bir çünkü GTX bile olsa anakarta entegre edilmişse biraz sıkıntılı olur değişim. Ama bu konuda kesin emin değilim belki mxm slotu sayesinde değişim yapılabiliyordur.
Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

Elbette eskiyecektir. Bu kaçınılmazdır. 950 ve 860 baştaki 9 seni yaniltmasin 700serisi olsa anlardim.700 serisi kepler kullaniyor. Ama 950 ve 860 ikiside maxvel kullaniyor. Diğer soruna gelecek olursak mxm slotu varsa değiştiriliyor. Ama yerine alacağin ekran kartinin güç tüketimininde aynı olması gerek. Ayrıca directx12 temmuzda geldiği zaman ekran kartının performansı %50 artacak (microsoft ' un açıklamasına göre). Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı