2700TL Oyun İçin Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Mustafa Döner
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 413
M

Mustafa Döner

Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar,

Ben iki ay öncesine kadar Spider-Man 2, Gun Metal, Max Payne 2, Pro Evolution Soccer 2008 oynayan bir insandım ta ki bilgisayarıma Crysis 2, GTA 4 ve bunun gibi yüksek sistem gereksinimleri isteyen oyunlar yükleyip bilgisayarımın hayvan gibi kastığını görene kadar.

Bu duruma bir el atmanın vakti geldi dedim ve biraz araştırma yaptım. Çok uzun bir araştırma, sonunda ise bir bilgisayar için gereken en önemli şeylerin ne olduğunu öğrendim. Ekran kartı, işlemci, RAM, anakart. Bir kaç günüm bilgisayarda durmadan araştırma yaparak çünkü hem sahip olduğum sistemin çok berbat bir sistem olduğunu anlamıştım hem de oyunlara girince bilgisayaramın kasmasından gerçekten de bunalmıştım.

Evet uzun bir süre [uzun bir süre dediğim 2 ay] boyunca yemedim içmedim ne var ne yok kumbaraya attım. Sonunda yani bugün, [20.01.207] hem dişimden tırnağımdan arıtarak bir köşeye attığım hem de kumbarama attığım paralarımı çıkardım ve toplam 2672TL olduğu sonucuna vardım. Evet arkadaşlar şu an elimde 2672TL var.

Eniştem bundan 1 hafta önce Palit GeForce 9400GT 128Bit ekran kartını getirdi. Tabii ben sevinçten havalara uçtum ama benim bu sevincim bir yere kadar sürdü. Birçok yerde konu açtım, Donanımhaber, Technopat, Oyungezer vs. sonuç olarak giriş seviye bir zımbırtı olduğu öğrendim. Ardından bir süre sonra yani dün eniştem bir kart daha getirdi. Gigabyte GeForce GT420 2GB 128Bit GDDR3, fakat bununda yine bir giriş seviye zımbırtı olduğunu öğrendim :(

İşte şu anki sistemim;
Ekran Kartı
: Gigabyte GeForce GT420 2GB 128Bit GDDR3
İşlemci: İntel Pentium E5400 2.70 hızında ama nedense yanında GHz diye bişi yazıyor. Uzun bir süre sonra 2 çekirdek olduğunu öğrendim.
RAM: 4GB var ama 2 tane 2GB olarak taktım. DDR2 imiş bu arada CPUz adında bir programdan baktım.
Anakart: Gigabyte P31-ES3G
Monitör: 1366x768 32bit (60hz ne anlama geliyorsa) Asus marka bir mönitör sanırsam 19 buçuk inç ve bu mönitörden gayet memnunum, gerekli değil ise bu mönitörde devam edebilirim. Forumdaki arkadaşlar çok sağ olsun bana çok yardımcı oldular bu konuda.

İstediklerim;
  1. Arkadaşlar gerçekten şu anda sahip olduğum sistemden bıktım ve sizden bana güzel bir sistem toplamanızı istiyorum. Lütfen biraz da yardımcı olun.
  2. Benim oynadığım oyunlar öyle pek fazla değil ama en çok hangi oyunları oynuyorsun ve ya oynamak istiyorsan derseniz hemen söyleyeyim; Don't Starve oynuyorum, Fifa17'yi gerçekten oynamak istiyorum, GTA kesinlikle oynamayacağım, Outlast oynarım (her türlü korku oyununu severim, The Forest, kesinlikle ve kesinlikle Crysis 3 ve 2 oynarım, Serious Sam 2, 3. Battlefield 3 ve yeni çıkan oyunu. (1 galiba) bunlar yani.

Bir oyun bilgisayarı olsun arkadaşlar. Eğer Bu son satıra kadar okuduysanız çok teşekkür ederim, dediğim gibi bütçem 2672 TL, güncel oyunları en son ayarlarda olmasa da orta (medium) ayarlarda akıcı bir şekilde oynamak istiyorum. Lütfen bilgili kişiler cevap versin. Cevap veren ve vermeyenler için yinede teşekkür ederim. Biraz uzun oldu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı