27015 portu açma

Statik IP'ye ihtiyacınız var fakat duckdns ile yapabilirsiniz diye biliyorum.

Şöyle bir rehber buldum buradaki IP sabitlemeyi yapsam olur mu?

Şöyle bir rehber buldum buradaki IP sabitlemeyi yapsam olur mu?

İnanın bir fikrim yok.

Mobil veri ile port açamazsın çünkü CGN IP tanımlanıyor.

Modemindeki WAN IP ile Whatismyip gibi sitelerdeki görünen IP adresin farklı ise yine sabit internetinde de CGN IP var demektedir ve maalesef port açamazsınız. Static IP satın almanız gerekir.

Statik IP zorunluluğu yok. Ancak CGNAT havuzundaysan (muhtemelen öylesin) port açamazsın.

Hocam yok mu bunun bir yolu?
Şu rehber Nasıl Port Açılır? olmaz mı? İp sabitleme var rehberde.
Statik IP zorunluluğu yok. Ancak CGNat havuzundaysan (muhtemelen öylesin) port açamazsın.

Buradan kontrol edin. Testi devam ettirdiğinizde reusage değeri 0%'ten farklı ise CGNat havuzundasınız demektir.
Hocam nerde yazıyor sonuç?

Şu rehber Nasıl Port Açılır? olmaz mı? İp sabitleme var rehberde.
Bu local IP'yi sabitlemek için. Modeme bağlandığınızda size 0'dan başlayarak 192.168.1.x'li bir IP verir (kısaca local IP), ancak bu IP'ler bağlanma sırasıyla verildiği için ileriki zamanlarda IP'ler değişebilir, örneğin, 192.168.1.1 IP'sini önceden bilgisayarınız kullanırken şu an telefonunuz kullanıyor olabilir. Bu sefer port ayarlarını baştan çekmeniz gerekir. Gösterdiğiniz rehber bu ayarı tekrar tekrar yapmanızı önlemek için.

Bu local IP'yi sabitlemek için. Modeme bağlandığınızda size 0'dan başlayarak 192.168.1.x'li bir IP verir (kısaca local IP), ancak bu IP'ler bağlanma sırasıyla verildiği için ileriki zamanlarda IP'ler değişebilir, örneğin, 192.168.1.1 IP'sini önceden bilgisayarınız kullanırken şu an telefonunuz kullanıyor olabilir. Bu sefer port ayarlarını baştan çekmeniz gerekir. Gösterdiğiniz rehber bu ayarı tekrar tekrar yapmanızı önlemek için.
Hocam birde attığınız sitede sonuçlar ne tarafta yazıyor?

Geri
Yukarı